Toplum için Sosyal Sorumluluk adımlarımız!

​​NN olarak, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde uzun dönemli refaha ulaşılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bu amacı gerçekleştirmek için kaynaklarımızı ve uzmanlığımızı çeşitli sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek için kullanıyoruz. 

Rolümüzü sadece finansal alanda değer yaratmak olarak sınırlamıyor; aynı zamanda toplumun ekonomik ve sosyal gelişimini de önemsiyoruz. İnsanların en değerli varlıklarını korumak için  çalışıyoruz​.​

​​1.png


Toplum için Önce Sen​!

2.png

“Önce Sen” Farkındalık Hareketi

​​Önce Sen dedik Sen’in için harekete geçtik!

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre kadınlarda en fazla görülen kanser türü meme kanseri. Bununla birlikte 2022 yılı, herkes eşit bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşamadığı için “Close the CareGap” yılı ilan edilmiş durumda. Biz de İhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte başlattığımız “Önce Sen” Farkındalık Hareketi ile meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak adına yola çıktık. Türkiye’nin farklı noktalarındaki farklı sosyal statülerden kadınlara meme kanseri hakkında fiziksel eğitimler veriyor; KETEM’lerde taramalarının gerçekleştirilmesine destek oluyor ve tanı konmuş olan kadınlara psikososyal destek sağlıyoruz. 

Bizim amacımız meme kanseri alanında farkındalık yaratmak. Bu amacı gerçekleştirebilmek adına da marka söylememiz olan “Önce Sen”i insanlara sadece seslendiğimiz değil; aynı zamanda fiziksel olarak onların yanlarında olduğumuz bir konuma taşımak.


4.png 

NN Future Matters Burs Programı

Bizim için gelecek onu inşa edeceklerin ellerinde daha değerli hale geliyor!

5.png

NN Future Matters Burs Programı, NN’in öğrencilere Hollanda’da yaşama ve eğitim alma konusunda etkili bir deneyim kazandırdığı bir program. Bu burs programı ile öğrencilere bir yüksek lisans programını tamamlamaları için destek oluyoruz. 

Bursun amacı, ekonomik destek sağlamak ve gelecekteki kariyer fırsatlarını zenginleştiren bir deneyim sunmak. Bu burs programından yararlanan öğrenciler hem burslu bir şekilde Hollanda’da öğrenimlerini gerçekleştirebilir hem de verilen mentorluk desteğinden faydalanabilir. 

NN Future Matters Bursu, NN tarafından 2014 yılında Nuffic ile iş birliği içinde başladı. NN ülkelerinde 183 öğrenci burs sayesinde kendilerini geliştirme fırsatı buldu. Türkiye’den 10 öğrencimiz burs desteği alarak Hollanda’da eğitim fırsatı elde etti.8.png

NN Gönüllülük Haftası

Geliştirdiğimiz her bir projenin arkasında NN Gönüllüleri var!

Biz, çevremizde gördüğümüz her bir sorun için çözümü başkasında arayanların değil; gerçek çözümün ancak birlikte hareket ederek bulunabileceğine inananların şirketiyiz. NN Hayat ve Emeklilik ailesi olarak NN’lilerle birlikte harekete geçiyor hem toplum için hem de gelecek için fark yaratabilecek etkinlikler düzenliyoruz.

Her yılın bir haftasını NN Gönüllülük Haftası ilan ederek NN Gönüllüleri ile birlikte hem gençlerin hem de yetişkinlerin hayatına dokunabilecek projelerde birlikte çalışıyoruz. 2022 yılında düzenlediğimiz NN Gönüllülük Haftası kapsamında İngilizce Kitap Okuma Atölyesi’nde 5, Bileklik Atölyesi’nde 11 ve Tohum Otizm için Gönüllülük Koşusu’nda 51 NN Gönüllüsü arkadaşımızla birlikte hareket ettik ve birçok insanın hayatına dokunduk.

Genç Başarı Eğitim Vakfı ile iş birliği 

Gençlerimiz bizim geleceğimiz!

9.png

Genç Başarı Eğitim Vakfı ile birlikte düzenli olarak geliştirdiğimiz projeler kapsamında gençlerimizle bir araya geliyoruz. Liseli gençlerle Sosyal İnovasyon Kampı’nda sosyal sorunlara birlikte çözüm üretip fikirler geliştiriyoruz. Girişimcilik ve Finansal Okuryazarlık Atölyesi’nde ilkokul öğrencileriyle para yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini deneyimliyor, İngilizce Kitap Okuma Atölyesi’nde ise okuduğumuz kitaplarla İngilizcelerinin gelişmesine katkıda bulunuyoruz.

NN olarak, ilkokul öğrencisinden tutun da lise ve üniversite öğrencilerine kadar her nesilden öğrenciyle buluştuğumuz bu etkinliklerde toplum ile olan bağımızı hep sıkı tutuyoruz!

11.png
İyilik için atılan adımlar ve diğerleri

Bizim için toplumun gelişimi adına atılan her adım gerçek adımdır. Tam da bu bilinçle hem NN Gönüllüleri hem de iş birliği yaptığımız vakıflar/dernekler ile birlikte sayamayacağımız kadar çok adım atıyoruz.

Örneğin NN Koşucuları ile birlikte iyilik için attığımız adımları bağışa dönüştürürken bir başka projede gençler için sağladığımız mentorluk desteği ile onların hayallerinin şekillenmesinde ve gerçeğe dönüştürülmesinde aktif rol oynuyoruz. Şimdiye kadar Koruncuk, AÇEV, Mor Çatı ve Tohum Otizm Vakfı’nı adımlarımızla destekledik. Biz geleceğin bu sorumluluk adımlarıyla birlikte şekillenebileceğine inanıyoruz.

Bir gün değil her gün sorumlu!

NN Hayat ve Emeklilik​

Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç