NN Hayat ve Emeklilik

​​​​​​​​
NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 11 ülkede güçlü varlığa ve 175 yıllık köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde ING Grubu’nun OYAK Emeklilik’in %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır. ING Grubu’nun bankacılık, sigortacılık ve yatırım yönetimi faaliyetlerini ayırma kararı alması sonucunda, şirket, 16 Şubat 2015 tarihi itibarıyla NN Hayat ve Emeklilik adı altında faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

NN Hayat ve Emeklilik, tüm paydaşlarına, attığı her adımda “önemseriz”, “şeffafız” ve “sözümüzü tutarız” şeklinde ifade ettiği NN değerleriyle büyük bir söz vermektedir. Eşsiz müşteri deneyimi sunma taahhüdünü geliştirerek, müşterilerine daha yakın olmak adına adımlar atmayı, beklentilerini daha hızlı karşılamayı, tüm süreçlerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

NN Group’un Türkiye’deki yatırımı NN Hayat ve Emeklilik’tir.

NN Group hakkında

NN Group, Avrupa’nın birçok ülkesi ve Japonya da dâhil olmak üzere toplam 11​ ülkede faaliyet gösteren, bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketidir.

Dünya çapında yaklaşık 15.000 çalışanı ile 18 milyon müşteriye, emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. ING Group’un sigortacılık ve yatırım yönetimi iş kollarını oluşturan NationaleNederlanden, ING Insurance Europe, ING Life Japan ve ING Investment Management şirketleri, 1 Mart 2014 itibarı ile NN Group NV çatısı altında toplanmıştır. NN Group bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olarak, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ve Japonya’da hayat ve emeklilik ürünlerinde güçlü bir konuma sahiptir.

NN Group, 2 Temmuz 2014 tarihinde NN borsa kodu ile Euronext Amsterdam borsasında işleme açılmış ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 14 Nisan 2016 tarihinde ING, NN Group’taki kalan hisselerini satmaya karar vermiştir. 27 Aralık 2016 tarihi itibarıyla NN Group’un Hollanda'da ve Delta LIoyd Yönetim Kurulu’nun Belçika’daki faaliyetlerini birleştirmesi konusundaki teklifte anlaşılmıştır ve 12 Nisan 2017 tarihinde Delta Lloyd'u devralma işlemi tamamlanmıştır.


Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç