Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

​​​​​​​Manifestomuz
NN’de bizim için çeşitlilik ve kapsayıcılık her zaman, herkes için geçerlidir. 

Kendimiz olabileceğimiz bir yerdir burası. 

Farklı fikirlerin cesurca paylaşıldığı, başkalarını olduğu gibi kabul etmek için önce kendimizi ortaya koyabildiğimiz bir yer! 

Görünen, görünmeyen tüm farklılıklara ve renklere kucak açtığımız, bizi benzersiz kılan her özelliğimizle daha büyük ve güçlü hale geldiğimiz. 

2.png
Burada biz birbirimize benziyoruz ama aynı değiliz. 

Çünkü NN’de biz; bunun en büyük gücümüz olduğuna inanıyoruz. 

Farklılıklar bizim gücümüz. Biz NN’de sizinle birlikteyiz. ​


Beyanımız

NN’de çeşitlilik ve kapsayıcılığa yönelik oldukça yalın bir yaklaşımımız var. Biz burada herkesi kucaklıyoruz. Hep birlikte insanların hoş karşılandığı, değer verildiği ve saygı duyulduğu bir ortamı inşa ediyoruz. Meslektaşlarımızın tüm benliklerini işe getirebilecekleri, kapsayıcı bir müşteri deneyiminin kuralımız olduğu ve topluluklarımızın refahına katkıda bulunduğumuz bir şirket olmayı hedefliyoruz.NN'li Kadınlar

3.png
Anne ve babalarımız çocuklarıyla daha çok birlikte olsun diye

Çalısanlarımızın aile hayatındaki sorumluluklarının bilincindeyiz. Bu bilinçle hareket ediyor ve
ebeveynlerin iş – yaşam dengesini destekliyoruz. Bu doğrultuda NN’de;
​​


4.png
Doğum yapan kadınlar
için doğum izni 
16 hafta değil,
24 hafta.
​​5.pngYeni baba olan çalışanlarımızın
babalık izinleri ise
1 hafta değil,
3 hafta.

İletişimde Çeşitlilik ve Kapsayıcılık!​

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm kadınlara “Çünkü Başka Sen Yok” dedik. 

Biz NN olarak “Çünkü Başka Sen Yok” derken her hikâyenin eşsiz ve anlatmaya değer olduğuna inanıyoruz. 2020 yılında Ayta Sözeri ve 2021 yılında Kalben ile gerçekleştirdiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü reklam kampanyalamızla da anlatmak istediğimiz tam olarak buydu! Kadınlara ve kendi eşsiz hikayesinin peşine düşmek isteyen herkese, hikayelerini kendileri yazmaları konusunda destek vermek ve bu konuda bir farkındalık oluşturulmasını sağlamak. İşte bizim amacımız bu. 

Tıpkı Kalben’in şarkısında söylediği gibi ‘Seni sen yapan hikayen, sen özgür ol, sadece kendin ol. Bu hikâyeyi senden başka kimse yazamaz. Çünkü Başka Sen Yok’.


Toplum için çeş​itlilik ve kapsayıcılık çalış​malarımız

7.png
Genç nesilleri destekliyoruz!

Genç Başarı Eğitim Vakfı ile iş birliğimiz

Genç Başarı Eğitim Vakfı, girişimci zihin yapısına sahip gençlerin ve çocukların yetişmesi için çalışmalarına yön vermekte ve iş dünyasındaki profesyonellerin ve girişimcilerin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır. Gençlere küresel bir ekonomide başarılı olmaları için ilham vermeyi amaçlamaktadır. NN Group ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, uzun yıllardır iş birliği yapmaktadır. Bu iş birliği çatısı altında biz de NN Hayat ve Emeklilik olarak NN'li gönüllüler ile birlikte gençler için çalışmalar yürütmekteyiz.

8.png

• Sosyal İnovasyon Kampı 
Sosyal İnovasyon Kampı'nda öğrenciler, belirli bir iş sorununu ele almak ve soruna uygulanabilecek çözümler yaratmak için bir araya gelirler. NN çalışanlarının mentorluğunda 1 tam günü birlikte geçirerek iş fikri oluştururlar. Bu süreçte öğrencilere karşılaşabilecekleri zorluklar hakkında bilgi verilir ve ardından öğrenciler takımlara ayrılır. Problem çözme becerisine sahip öğrenciler, gruptaki herkesin bireysel güçlerinden yararlanarak farklı görevleri kendi aralarında bölerler ve aynı zamanda kişilerarası becerilerini daha da geliştirirler. Öğrenciler, 'yaparak öğrenme' ilkesi ile iş dünyası anlayışını ve girişimcilik ruhunu geliştirme fırsatına sahiptir. Kişilerarası iletişimini ve problem çözme becerilerini geliştirirken aynı zamanda çok sıkı süreler içerisinde çalışmayı da öğrenirler. 

• İş Gölgeleme 
İş gölgeleme , öğrencilerin iş yerinde NN çalışanları ile bir gün geçirdikleri bir mentorluk programıdır. Gün boyunca öğrenciler iş kültürü, iş etiği ve kariyer seçimleri hakkında bilgi ve deneyim kazanırlar. Buradaki amacımız, gençlerin daha bilinçli kariyer seçimleri yapmalarını, bağlantılarını büyütmelerini ve kariyer fırsatlarını geliştirmelerini sağlamaktır. Bu deneyim, gençlere girişimci olmaları için ilham verir ve eğitimden iş gücüne geçiş yapmalarına yardımcı olacak temel becerileri öğrenmelerine olanak tanır. 

• Çocuklar için İngilizce Dersleri 
NN çalışanları online ortamda dezavantajlı okulların öğrencileriyle bir araya gelir ve bir saatlik İngilizce kitap okuma ve konuşma dersi gerçekleştirirler. 

• Çocuklar için Sürdürülebilir Kentler Girişimcilik Atölyesi 
NN çalışanları online ortamda dezavantajlı okulların öğrencileriyle bir araya gelerek Sürdürülebilir Kentler Girişimcilik Atölyesi ile gelecek için şehirler tasarlarlar. 


“Önce Sen” diyor; kadınları bilinçlendiriyoruz!​

9.pngİhtiyaç Haritası ve Kanser Savaşçıları Derneği ile birlikte meme kanseri alanında bir farkındalık oluşturabilmek adına ‘Önce Sen Farkındalık Hareketi’ni başlattık. Projemiz ile kadınların başta meme kanseri olmak üzere kadın kanserleri konusunda bilinçlendirilmesini sağlıyor; kontrol ve teşhisin önemini anlatarak gerektiğinde ücretsiz psikososyal destek alabilmelerini sağlıyoruz. 

Bu hareketin merkezinde “Önce Sen” varsın, SEN’in sağlığın var. “Önce Sen” Farkındalık Hareketi ile merkezimize SEN’i aldığımız pek çok amacımız var. 


Kadınlara meme kanseri konusunda eğitimler vererek onları bilinçlendirmek. 
Onlara meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığını anlatmak. 
Meme kanserini erken evrede tespit etmek amacıyla kadınlara kendi kendine meme muayene eğitimi vermek 
Dezavantajlı bölgelerde yaşayan kadınları tarama programlarına dahil ederek; varsa meme kanserinin erken dönemde tespit edilmesini sağlamak. 
Teşhis konulan kadınların yanlarında olarak onlara psikososyal destek sağlamak.

​Bizim için önemli olan…​

Kişinin kendi olması! Hangi milliyetten, cinsiyetten, cinsel yönelimden, inançtan, yaştan olduğu değil! 
Uzun süre iş hayatına ara veren kadınların iş hayatına dönmesi! 
Genç nesillerin kendini daha rahat ifade edebilecekleri bir ortam yaratarak “Geçişken Mentorluk” ile farklı yaş grubundan çalışanların birbirlerini desteklemesi! 
Yaş ile unvan arasındaki sınırların ortadan kaldırılması, kariyerinde uzmanlaşmış kişilerin unvan kaygısı olmaksızın yatay alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri fırsatları yakalayabilmesi! 
Genç yöneticilerin daha olgun ve deneyimli çalışanlara liderlik yapabileceği bir ortamın yaratılması. 
Kadın aday ve çalışanların evlilik ya da çocuk planları sorulmadan işe alınması ya da kariyerinde ilerlemesi. 
Kadın çalışanlarımızın doğum izinlerini diledikleri gibi kullanabilmesi.


Sürekli ölçüyoruz, değerlendiriyo​ruz ve iyileştiriyoruz

11.png

NN Group endeksleri ​

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ölçütleri*

Prosedürlerimiz ve uygulamalarımız düzenli olarak bağımsız kuruluşlar tarafından değerlendirilmektedir.​

14.png 
​*Bu bilgiler NN Group resmi sitesinden alınmıştır. ​


Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç