Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

​​​​Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmalı özel hastane ve sağlık kurumlarında faydalanılan sağlık hizmetlerinden dolayı oluşabilecek fark ücretlerinin ödenmesini kapsar. Alınan hizmetler SGK tarafından kapsam dahilinde olsa dahi kısmen karşılanıyor veya fark ücreti talep ediliyor olabilir. Bu durumda sigortalının yüksek standartlarda hizmet almayı talep etmesi ve bunu ekonomik olarak sürdürebilmesinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası devreye girer. Poliçe sahibi sigortalının, SGK ile anlaşmalı/sözleşmeli kurumlar arasından sigorta şirketi ile de anlaşması olan Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan sağlık şirketleri ya da kuruluşlarından sağlık hizmeti alırken poliçe teminatı, limitleri, katılımları ve genel/özel şartlarına uygun olarak hizmet alması gerekmektedir. Bu poliçe ile SGK'lı T.C. vatandaşları ve SGK'ya kayıtlı yabancı uyruklu kişiler sigortalanabilir.
İşte tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili merak edilenler:

Desteğin Bizden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz ile hizmet verdiğimiz anlaşmalı kurumlar listesine ulaşmak için tıkla!


*Tamamlayıcı sağlık sigortalarında sigortalı, devlete ödemekle yükümlü olduğu 15 TL’lik katılım ücretini öder. 15 TL katılım ücretini aşan tüm masraflar, poliçe teminat ve özel şartları kapsamında, sigorta şirketi tarafından tamamen karşılanır.  


Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç