NN fon isimleri değişti!

​Emeklilik dönemini rahat geçirmene katkıda bulunduğumuz NN fonlarının isimleri değişti. Tasarruf yaptığın bu uzun yolda sana getirileri ve istikrarı yüksek fonlarla hizmet vermeye devam edeceğiz.

Fon Kodu​​Eski Adı
Fon Kodu​​Yeni Adı
IEGKamu Borçlanma
Araçları Fon
​IEB
​Standart Fon
IEAGelir Amaçlı Esnek Fon​IEA​Değişken Fon
IEKBüyüme Amaçlı Karma Fon​IEK​Karma Fon
IEHBüyüme Amaçlı
Hisse Senedi Fonu
​IEH​Hisse Senedi Fonu
IERLikit Esnek Fon​IER​Para Piyasası Fonu
IEEEsnek Fon​IEE​Dengeli Değişken Fon
IEFBüyüme Amaçlı Esnek Fon​IEF​Dinamik Değişken Fon
IEBTahvil Bono Fon​IEG
​Borçlanma Araçları Fonu

​​​​Para Piyasası Emeklilik Yatırım Fonu

Fon Kodu​​Fon Adı
NHAAltın Fon
NHNİkinci Değişken Fon
NHMQinvest Portföy Temkinli Değişken Fon

Altın yatırımı yapmak cazip geliyorsa, yeni kurulan Altın Fonumuz belki de tam sana göre olabilir.

Uzun vadede getiri oranını arttırmak istiyorsan İkinci Değişken Fonumuzu inceleyebilirsin.

Fazla risk almadan faiz geliri ile birikimini desteklemeyi istiyorsan Temkinli Değişken Fonumuz sana uygun olabilir.

Fonlarımızın yatırım stratejisi

Altın Fonu: Uluslararası altın piyasasındaki fiyat hareketlerine bağlı getiri sunmaktır. Fon portföyünün en az %80’i devamlı olarak altın ve altına dayalı sermaye piyasası araçlarında değerlendirilmektedir. Beklentiye göre portföy bu oranı %100’e kadar çıkarabilir.

İkinci Değişken Fon: Belirli oranda yatırım yapılan hisse senedi sayesinde uzun vadede getiri oranını arttırmana yardımcı olabilir.

Qinvest Portföy Temkinli Değişken Fon: Yüksek risk almadan sermaye kazancı ve faiz geliri elde etmene yardımcı olacaktır.

NN fonlarının risk profili

4 farklı risk profilimiz bulunuyor:

Temkinli Fon: Eğer birikiminde daha korunaklı bir yapı oluşturarak, sermaye kazancı ve faiz geliri elde etmeyi hedefliyorsan Temkinli Fon yapısı senin için uygun olabilir. Diğer risk kategorilerindeki fonlara göre riski daha düşük yatırım araçlarına yer verilmesi sebebiyle tercih ettiğin korunaklı yapıyı oluşturmana yardımcı olacaktır.

Dengeli Fon: Eğer piyasayı yakından takip edemiyorsan ve orta-uzun vadede daha iyi bir getiri oranına ulaşmak istiyorsan Dengeli Fon yapısı senin için uygun olabilir. Fon içerisinde bulunan yatırım araçları yüksek risk barındırmaz ancak az miktarda Hisse Senedi yatırımı ile orta-uzun vadede enflasyon üzerinde getiri sağlamana yardımcı olur.

Dinamik Fon: Eğer kısa vadede olası piyasa dalgalanmalarını önemsemiyor; uzun vadeye odaklanarak daha iyi oranda bir getiri fırsatı yakalamak istiyorsan Dinamik Fon yapısı senin için uygun olabilir. Bu yapıyı tercih ettiğinde, fon geniş bant aralığında çeşitli yatırım araçlarına yer verdiği için, birikiminin yatırıma ne şekilde yönlendirileceği konusunda kararı portföy yöneticisine bırakmış oluyorsun.

İkinci Fon: Eğer yatırımında yüksek oranda Hisse Senedi bulundurarak uzun vadede getirini yüksek oranda arttırmayı hedefliyorsan İkinci Fon yapısı senin için uygun olabilir. Kısa vadede olası dalgalanmaları yüksek oranda hissedebileceğin bir fon yapısı olduğu için 4 farklı risk kategorisi içinde en yüksek riske sahiptir.

Hangi fon yapısının senin yatırım beklentine uygun belirlemek için tek yapman gereken Risk Getiri Profili sorularına cevap vermek.*

Risk Getiri Profili için tıkla!

*Risk algın zamanla değişebilir. Böyle düşündüğün dönemlerde Risk Getiri Profiline tekrar girip, fon karmanı tekrar belirleyebilirsin.


Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç