Kurumsal Portal Tahsilat Süreci Kılavuzu

Tahsilat ve değişiklik bilgisi yükleme ekranında süreçlerde kolaylık olması amacıyla bir takım geliştirmeler yapılmıştır.Genel süreçlere ait işlemlerde herhangi bir değişiklik yapılmamış olup sadece aşağıda ekran görüntüsünde bulunan "_ok_" işareti ile gösterilen alana 'Hata Açıklamaları' bölümü eklenmiştir.Bu sayede yüklemiş olduğunuz Tahsilat dosyasının hatalı/hatasız sonuçlarının açıklamasını görebileceksiniz ve yüklemiş olduğunuz dosyada hata olması durumunda gereken düzeltme ve kontrolleri yapabileceksiniz.

tahsilat_sureci1.png


Bundan sonraki adımda ise kontrol etmiş ve gerekli düzenlemeleri yapmış olduğunuz dosyayınızı mevcut süreçte olduğu gibi NN e gönder butonu ile tamamlamış olacaksınız.

İşlem sonuçlarınızı Kurumsal Portalda bulunan "Tarihçe" alanından mevcut süreçte olduğu gibi görüntüleyebileceksiniz.

tahsilat_sureci2.jpg

Bu süreçten sonra mevcutta olduğu gibi havale/EFT işlemini yaptığınızda ilettiğiniz tutarın tahsilat ve degisiklik dosyanızda bulunan tutar ile aynı olmasını ve dosyanızın hatasız olmasını bekliyoruz.

Kurumsal Portaldaki yeni ekran ile dosyanızın kontrol sonuçları tarafınıza ekranda gösterileceğinden dolayı tutar gönderme işlemini tahsilatotobes@nnhayatemeklilik.com.tr mail adresinden teyit beklemeden doğru ve mevzuata uygun bir şekilde, iş gününde iletmenizi bekliyoruz.Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç