Hakkımızda

​​​​NN Hayat ve Emeklilik

NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 11 ülkede güçlü varlığa ve 175 yılı aşkın köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermektedir. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde ING Grubu’nun OYAK Emeklilik’in %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.

NN Group

NN Group, Avrupa’nın birçok ülkesi, Japonya da dâhil olmak üzere toplam 11 ülkede faaliyet gösteren, bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketidir.

Dünya çapında yaklaşık 16.000 çalışanı ile sayısı 20 milyon müşteriye, emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. ING Group’un sigortacılık ve yatırım yönetimi iş kollarını oluşturan NationaleNederlanden, ING Insurance Europe, ING Life Japan ve ING Investment Management şirketleri, 1 Mart 2014 itibarı ile NN Group NV çatısı altında toplanmıştır. NN Group bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olarak, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ve Japonya’da hayat ve emeklilik ürünlerinde güçlü bir konuma sahiptir.

NN Group, 2 Temmuz 2014 tarihinde NN borsa kodu ile Euronext Amsterdam borsasında işleme açılmış ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 14 Nisan 2016 tarihinde ING, NN Group’taki kalan hisselerini satmaya karar vermiştir. 27 Aralık 2016 tarihi itibarıyla NN Group’un Hollanda'da ve Delta LIoyd Yönetim Kurulu’nun Belçika’daki faaliyetlerini birleştirmesi konusundaki teklifte anlaşılmıştır ve 12 Nisan 2017 tarihinde Delta Lloyd'u devralma işlemi tamamlanmıştır.


​​​​​NN Hayat ve Emeklilik

NN Hayat ve Emeklilik Promo
​​

Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç