Fon Getirileri

​​​​​​​​​​​​Birikimlerinizi Yıldızlı Fonlarımızda Değerlendiriyoruz

Ludens'in yapmış olduğu fon performanslarını değerlendirme yönetimi ile emeklilik fonlarımızın getirisi ve istikrarından gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz. Birikimlerinizi bu başarılı fonlarda yöneterek, emeklilik döneminizi rahat geçirmenize katkıda bulunuyoruz. Tasarruf yaptığınız bu uzun yolda sizlere getirileri ve istikrarı yüksek fonlarla hizmet vermeye devam edeceğiz.

​​​​​​​​​​​​LUDENS FON RATİNG YILDIZLARININ HESAPLANMASI​​

Ludens Fon Rating, fonların performansını belirlerken çok boyutlu bilimsel bir yöntem kullanmaktadır. Burada fonların geçmiş getirileri, riskleri, yönetim ücretleri ve benzeri sayısal değerleri kullanılarak bir analiz yapılmaktadır. Analiz sonucunda elde edilen bulgular, fonun başarısının kolaylıkla anlaşılabilmesi ve diğer fonlarla kıyaslanabilmesi için yıldızla ifade edilen notlara dönüştürülmektedir. Her fonun notu 1 ile 5 arasında değişen yıldızlarla ifade edilmektedir. Bu derecelendirmede 5 yıldız en başarılı fonlara, 1 yıldız ise en başarısızlara verilmektedir. Ayrıca bu en üst sırada yer alan fonlar arasından 5 yıldız alıp geçmiş dönemde istikrarlı biçimde başarılı olan fonlar için de 5 yıldızın yanı sıra istikrarı temsilen   ​ifadesi kullanılmaktadır.

Yıldızlar ve Anlamları: 

Yıldız Sayısı Anlamı
Çok iyi ve istikrarlı
Çok iyi
İyi
Vasat
Kötü
Çok Kötü
Değerlendirmeye Alınmayan Fonlar

* Ludens İleri Finansal Hizmetler ve Danışmanlık Ltd. Şti., Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin notlandırma ve sıralama faaliyetinde bulunması uygun görülen kuruluşlar listesinde yer almaktadır. Ludens İleri Finansal Hizmetler ve Danışmanlık Ltd. Şti., Seri VII - 128.5 nolu “Bireysel Portföylerin ve Kolektif Yatırım Kuruluşlarının Performans Sunumuna, Performansa Dayalı Ücretlendirilmesine ve Kolektif Yatırım Kuruluşlarını Notlandırma ve Sıralama Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”de yer alan esaslar çerçevesinde notlandırma ve sıralamala faaliyetinde bulunmaktadır. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin, notlandırma ve sıralama faaliyetinde bulunması uygun görülen kuruluşu listeye alması; notlandırma, sıralama ve diğer faaliyetlerinin kefili olduğu anlamına gelmeyeceği gibi, söz konusu faaliyete ilişkin bir tavsiye olarak da kabul edilemez.


 

​Fon Bültenleri


Aylık fon bültenlerine ulaşmak için tıkla

Fon Performansları


Fon performansları hakkında bilgi al

Hangi Fonu Seçmeli?


Fon risk seviyeleri hakkında bilgi al

Fon Fiyatları


Fon fiyatları hakkında bilgi al​

 
 

Hesaplama Araçları

İyi Yaşa Hayat Sigortası Prim Hesaplama

Hesaplamaya Başla

Eğitimmatik

Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç