NN Startup Challenge’ın kazananları belli oldu!

Hackquarters işbirliği ile sağlık teknolojisi alanında çalışan startup’larla buluştuğumuz NN Startup Challenge’ın kazananları belli oldu. “When Healthtech Meets Insurance” adıyla sağlık teknolojisine yönelik en iyi iş fikirlerini değerlendirdiğimiz etkinliğimizde, kazanan ilk üç girişim sırasıyla Enbiosis, Albert ve Vivoo olurken, Healbe ve Auto Train Brain isimli girişimler de özel ödül aldı.

Hackquarters işbirliği ile sağlık teknolojisi alanında çalışan startup’larla bir araya geldik. Sağlık ve sigorta sektöründeki girişimleri destekleyen bir ekosistem oluşturmak, yeni girişim projelerinin iş modeline entegre ederek ortaklık fırsatları yaratmak ve müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda özel, ayrıcalıklı ve avantajlarla dolu bir dünya sunma amacıyla “When Healthtech Meets Insurance” adıyla gerçekleştirdiğimiz NN Startup Challenge etkinliğinde birbirinden değerli girişimler yarıştı.

Bu projemiz ile sürdürülebilirlik hedefimizin bir parçası olarak özellikle bu alanda çalışmalar yapan girişimcilere rehberlik etmeyi ve onların fikirlerini destekleyerek sektörümüzü daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz.

İşte kazanan Startuplar;

1. proje: ENBIOSIS

enbiosisENBIOSIS alanında sayılı ve başarılı isimleri bir araya getirerek kurduğu kadrosuyla insan sağlığına hizmet edebilmek adına mikrobiyom bilimini ilerletmeyi ve yeni nesil yapay zeka teknolojilerini hedef alarak kişiselleştirilmiş sağlık teknolojileri üretmeyi amaçlamaktadır. ENBIOSIS, çalışmalarını Türkiye’nin öncü Avrupa'nın ise sayılı araştırma merkezlerinden olan Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde gerçekleştirmekte ve biyolojik materyalleri de burada korumaktadır. Sağlıklı bir mikrobiyom profili metabolik, otoimmün, bağırsak temelli ve beyin ile ilişkili hastalıklara karşı bizi korur, fizyolojik ve psikolojik iyileşmeye katkı sağlayarak mevcut yaşam kalitemizi arttırır. Geliştirilen yapay zeka teknolojisi ile mikrobiyom analizinizi anlamlandırarak sağlıklı bir mikrobiyoma ulaşmanız için size özel besinleri sunuyor.

2. proje: ALBERT

alberttAlbert Health, bir asistan. Öyle ki bu uygulama, ilaçlarını zamanında alması gereken hastaları hedefliyor ve kullanıcıların, hatırlatmalar kurmasını, tansiyon, şeker ve nabız gibi değerlerinin kaydedilmesini sağlıyor. Türk mühendisler, uygulamanın algoritmasını yapay zeka desteğinden faydalanarak oluşturmuş durumdalar. Bu sayede hastalar, Albert Health isimli sesli asistan ile kolaylıkla iletişim kurabiliyorlar. Ayıca Albert Health tarafından kaydedilen veriler, hasta yakınları ve hastanın doktoruyla da kolaylıkla paylaşılabiliyor.

3. proje - VIVOO

vivvooİdrarı analiz eden ve sadece saniyeler içinde vücudunuza özgü beslenme ve yaşam tarzı önerileri sağlayan yeni bir teknoloji.



Özel Ödül - HEALBE

healbeHealbe, tümü gerçek zamanlı olarak kalori alımını, hidrasyonu, stres seviyelerini ve 30'dan fazla ölçümü otomatik olarak izleyen dünyanın ilk akıllı bandıdır.


Özel Ödül - Auto Train Brain

autobrainKişiye özel, yan etkisiz, beynin tüm bölgeleri için bilişsel performansı artıran mobil uygulama. Çocukların ve yetişkinlerin ev rahatlığında, self servis olarak kullanabildiği, bilişsel gelişime yardımcı, beyin performansını kalıcı olarak artıran mobil telefon uygulaması. Otoimmun probleme bağlı gelişen beyin durumlarında (disleksi, DEHB, otizm, Alzheimer's, anksiyete) ve CP, MR'da kullanılabilir.

Genel Müdür Vekilimiz Didem Özsoy Dirican, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcımız Hong Wha-Ling, Operasyon Genel Müdür Yardımcımız Metin Gül, Oskar Kemperman (Head of Global Proposition Selfcare at NN), Omega Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Süer, Startup Mentorü Okan Utkueri ve Fütürist Ufuk Tarhan jüri üyeliği yaptı.

Etkinliğimizde ayrıca, ACT Partners Kurucu Ortağı Erhan Kılıçözlü moderatörlüğünde, Fütürist Ufuk Tarhan ve GSK Gelişmekte Olan Merkez Ülkelerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Emin Fadıllıoğlu katılımıyla “When Healthtech Meets Insurance” başlığıyla panel düzenlendik.

NN Startup Challenge Day’i izlemek için tıklayın.


Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç