18 yaş altı BES ile küçük adımlar, büyük birikimler!


Şimdi atılan küçük adımlar ileride büyük bir koşuda yarışırken bulacak kendini. Bugünden çocuğunun önde olması ve gelecekte emin adımlarla ilerlemesi için onun adına birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Aylık 150 TL’den başlayan katkı payları ile 18 yaş altı BES’te çocuğunuz da %30 devlet katkısından faydalanabilir.

NN Hayat ve Emeklilik’te çocuğunuzun geleceği için birikimleriniz güvenli bir şekilde yatırıma dönüşsün.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Çocuğunuzun eğitim danışmanlığı ihtiyacından, psikolojik desteğe; kreş, dil kursu, kolej indirimlerinden evde bakıcı hizmetine kadar çeşitli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Sahip olabileceğiniz avantajlar hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

18 yaşından küçükler devlet katkısı avantajından hangi şartlarda faydalanır?

18 yaşından küçükler de devlet katkısı avantajından diğer katılımcılar gibi aynı koşullarla faydalanabilir. Çocuklar için yapılan emeklilik sözleşmeleri için devlet katkısı, sistemde kalma süresi ve emeklilik şartları mevcut şartlarda geçerliliğini korur.​

18 yaşından küçükler adına kimler bireysel emeklilik hesabı açtırabilir?

18 yaşından küçükler adına yasal temsilcileri yani velisi ya da vasisi aracılığıyla bireysel emeklilik hesabı açılabilir.

Çocukların yasal temsilcileri dışındaki kişiler tarafından katkı payı ödemesi yapılabilir mi?

Yasal temsilciler dışında kalan kişiler tarafından, yasal temsilciler tarafından izin verilmesi kaydıyla, sözleşmeye “katılımcı ad ve hesabına katkı payı ödeyen kişi” olarak kaydedilir ve katkı payı ödemesi gercekleştirilebilir.

18 yaş altındaki katılımcılar için Bireysel Emeklilik Sistemi’nin sağlayacağı en önemli avantaj nedir?

Çocuklar da %30​ devlet katkısı avantajından faydalanabilir.

18 yaşına gelen katılımcı haklarını kullanabilir mi?

Katılımcı çocuk 18 yaşına geldiğinde sözleşme üzerindeki tüm haklarını kullanabilir. Örneğin fon karma değişikliği yapabilir ya d​a dilerse ayrılma hakkını kullanabilir.

Hadi şimdi siz de Emekliliğim Güvende​ planımızı inceleyin, hem kendi hem de çocuğunuzun geleceği için adımlarınızı daha güçlü atmaya bugünden başlayın!
Bize Ulaşın

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç