NN Group, 2015 yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.

​​170 yıllık sigorta tecrübesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, müşterilerinin önceliklerini anlayan, onların geleceklerini güvence altına alabilmek için ürün ve çözümler sunan 

NN Group, 2015 yılı ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı.

Devam eden faaliyetlerinden elde ettiği kârı, 2015´in ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine oranla %90 artıran NN Group'un net sonucu ise %56 oranla 392 milyon Euro'ya ulaştı. Sağlam bir ikinci çeyrek yaşayan NN Group, NN Hayat ve Emeklilik adıyla faaliyet gösterdiği Türkiye'de de büyümesine devam ediyor.  

 

Sigorta ve yatırım yönetimi alanlarında 170 yıllık köklü bir deneyime sahip olan NN Group, 2015 yılının ilk altı aylık sonuçlarına göre oldukça sağlam bir büyüme elde etti. 2015'in ikinci çeyreğinde şirketin devam eden faaliyetlerinden elde ettiği kâr, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 90 artışla 488 milyon Euro'ya ulaştı.

NN Group'un bu başarılı performansında Hollanda'daki giderleri azaltma programı etkili oldu. Şirket, bu program ile 198 milyon Euro kümülatif maliyet tasarrufu elde ettiğini açıklayarak, 200 milyon Euro'luk genel maliyet tasarruf hedefine planlanan zamandan önce ulaşıldığını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre, 2015 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleşen güçlü büyüme, yılın ilk yarısındaki finansal sonuçlarda ciddi bir paya sahip oldu. Şirketin sermaye pozisyonu ise olumsuz piyasa şartlarına rağmen %306 IGD oranı ve 1,6 milyar Euro'ya kadar yükselen holding şirket nakit sermayesi ile sağlamlığını korudu.

Ayrıca ING Group, yılın ilk yarısında NN Group'taki hisse payını azaltmaya devam ederek, payını yüzde 37,6 oranında düşürdü. Bu işlem kapsamında toplam değeri 150 milyon Euro olan hisseler tekrar satın alındı.

Eijsink: "Türkiye'de BES fon büyüklüğümüz 1 milyar 825 TL'ye ulaştı"

NN Hayat ve Emeklilik CEO'su Frank Eijsink, şirketin ilk altı aylık finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede NN Group'un 2015'in ilk yarısında başarılı büyümeyle şekillenen bir performans sergilediğini söyleyerek, "NN Group'un 170 yıllık tecrübesi ışığında Türkiye'deki operasyonlarımız güçlenmeye devam ediyor. 2015 yılının ikinci çeyreğinde, Hayat prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre 21,4% artışla 23,6 milyon TL olarak gerçekleşti. 2015 yılının ilk altı aylık döneminde, müşterilerimizin Bireysel emeklilik toplam fon büyüklüğü, geçen yılın aynı dönemine göre 14,3% artışla 1 milyar 825 milyon TL'ye ulaştı" diye konuştu.

2015 yılını Türkiye'de de sağlam bir büyüme ve emin adımlarla geçirdiklerini vurgulayan Eijsink, "Müşterilerimizi ve sevdiklerini odak noktasına koyan 'Önce Sen' anlayışımızdan ve NN değerlerinden güç alarak, müşterilerimizin finansal geleceklerini güvence altına almalarına yardımcı olmayı sürdüreceğiz. Bu sonuçlar, şirketin stratejik hedeflerine ulaşmaya yönelik verdiğimiz önceliği gösteriyor" diye konuştu.​

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç