NN Hayat ve Emeklilik Joint Venture (Ortak Girişim) ile büyüyor

2011 yılında Türkiye'nin ilk ve tek Ortak Girişim Projesi'ni başlatan NN Hayat ve Emeklilik, Sigorta Ofisi ve Makinist ile anlaşma imzaladı.

170 yıllık sigorta tecrübesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, müşterilerinin önceliklerini anlayan, onların geleceklerini güvence altına alabilmek için ürün ve çözümler sunan
NN Hayat ve Emeklilik, Türkiye de bir ilk olan Joint Venture (Ortak Girişim) Projesi ile Türkiye genelinde 13 şehirde 19 şube ile müşterilerine hizmet veriyor.

Proje, NN Hayat ve Emeklilik'in uluslararası deneyimi ve güçlü sermaye yapısı ile acentelerin saha deneyimini bir araya getiriyor.

NN Hayat ve Emeklilik, 2011 yılında başlattığı ve Türkiye'nin ilk ve tek Ortak Girişim Projesi olan Joint Venture kapsamında iki acenteyle daha anlaşma imzaladı. 2009 yılında kurulan Makinist ve 2013 yılından bu yana müşterilerine hizmet sunan Sigorta Ofisi ile yapılan anlaşma sonucu NN Hayat ve Emeklilik, Türkiye genelinde Ortak Girişim şirketi sayısını 4'e, şube sayısını ise 19'a çıkartmış oldu.

Joint Venture (Ortak Girişim), Türkiye'deki acente pazarında eşsiz bir uygulama olmasının yanı sıra, NN Hayat ve Emeklilik'in %50 ortaklık yapısıyla kurduğu anonim şirketler olma özelliğini taşıyor. NN Hayat ve Emeklilik'in uluslararası deneyimi ve güçlü sermaye yapısı ile acentelerin saha deneyimini bir araya getiren bu şirketler, güçlü ve profesyonel satış ekipleri kurulmasını sağlayarak sektöre katkıda bulunuyor.  

NN Hayat ve Emeklik Satış Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Erdinç, Makinist ve Sigorta Ofisi ile imzalanan anlaşmanın ardından şunları dile getirdi: "Acente kanalında bireysel emeklilik ve hayat sigortası aracılığı yapan en büyük şirketlerden biriyiz. Acente kanalı, 2003 yılından bu yana en önemli dağıtım kanallarımızdan birini oluşturuyor. 2011 yılında acentelerimizle uzun vadeli ve daha güvenilir iş ortaklığı yapmak amacıyla Joint Venture Projesi'ni hayata geçirdik. %50 ortaklık yapımızın olduğu şirketlerin şubeleşmesine katkıda bulunmayı ve sektörde öncü olmayı hedefledik. Şu anda ortaklık yapımızın olduğu 4 şirketimiz, 19 şubemiz ve 400 çalışanımız bulunuyor. Böylece kaliteden ödün vermeden ve müşteri odaklı yaklaşımımızla ürün ve hizmetlerimizi Türkiye'nin her yerine ulaştırıyoruz. Faaliyette bulunduğumuz şehirlerin istihdamına katkıda bulunmak ise projemizin diğer önemli katkılarından biri… Son olarak, bireysel emekliliğin yanı sıra hayat sigortasına da odaklandığımız bu dönemde Joint Venture şirketlerimizin sayısını artırmayı ve bünyemize daha fazla acente katmayı hedefliyoruz."

Sigorta Ofisi hakkında:

Daha önce birçok emeklilik şirketinde üst düzey görevler almış, sektörün deneyimli ismi Cüneyt Tanrıverdi tarafından 2013 yılında Tanrıverdi Sigorta olarak kurulan Sigorta Ofisi, kısa bir sürede beş farklı bölgede şubeleşip NN Hayat ve Emeklilik'in acentesi olarak faaliyet göstermeye başladı. Ağustos 2014'te adını Sigorta Ofisi olarak değiştiren acente, bugün itibarıyla 20 milyon TL fon büyüklüğüne ve 70 kişilik satış örgütüne sahip.

Makinist hakkında:

Makinist Sigorta, 2009 yılında sektörün deneyimli isimlerinden Mehmet Gündoğdu tarafından Ankara'da kuruldu. İlk olarak aynı ekipten 9 kişi ile başlayan Makinist Sigorta, bugün itibarıyla 84 milyon TL fon büyüklüğü ve 31 kişilik satış örgütü ile üretimlerine devam ediyor. ​

Hesaplama Araçları

İyi Yaşa Hayat Sigortası Prim Hesaplama

Hesaplamaya Başla

Eğitimmatik

Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç