NN Group, 18 ülkede her yaştan insanın ‘öncelik’lerine ışık tuttu!

​Sigorta ve yatırım yönetimi alanlarında 170 yıllık sigortacılık tecrübesiyle 18 ülkede hizmet veren NN Group, faaliyet gösterdiği ülkelerde, farklı yaş aralığındaki insanlara hayatlarının en önemli sorusunu sordu: "Senin önceliğin nedir?"

Çarpıcı sonuçların ortaya çıktığı ve sosyal bir belgesel niteliği taşıyan "Cycle of Life – Hayat Döngüsü" adlı film, sosyal medyada yayınlandı.

NN Group'un faaliyet gösterdiği 18 ülkede, her yaştan onlarca insana yeni sosyal - belgesel film projesi için hayattaki öncelikleri soruldu.

Amsterdam'dan başlayarak tam 7 bin kilometre yol giden yapımcılar, dünyanın farklı coğrafyalarındaki insanlara "Senin önceliğin nedir?" sorusunu yöneltti, cevaplar yaş kronolojisine göre değerlendirilerek "Cycle of Life- Hayat Döngüsü" filminin içeriğini oluşturdu. Film, insanların hayatlarının farklı dönemlerinde önceliklerinin farklılaştığını çarpıcı bir şekilde ortaya koydu.  

Yaşamdaki öncelikler, yaş grupları ve yaşam şartlarına göre değişiyor…

NN Group'un uzun dönemli iletişim stratejisinin temelini oluşturan "Önce Sen" yaklaşımından yola çıkılarak hazırlanan filmde, ebeveynlerin her zaman aileleri için "Önce onlar" diye düşündükleri dikkat çekiyor. Daha ileri yaşlardaki insanların öncelikleri "sağlık" ve "hayat" gibi kavramlarla yer değiştiriyor. Gençlerin öncelikleri ise yaşadıkları ülke, hayat şartları ve psikolojik durumlarına göre ilginç şekilde değişebiliyor. 20'li yaşların başında aşk hayatı önceliği alırken, sonrasında 50'li yaşlara kadar insanların iş ve hayat koşullarına öncelik verdiği görülüyor. 60'lı yaşlardan sonraysa çevre, doğa ve çocuklar, öncelikler arasında başı çekiyor.​

Beste Yıldız: İnsanların hayattaki öncelikleri işimizin önemli bir parçası

NN Hayat ve Emeklilik Kurumsal İletişim ve Müşteri Deneyimi Müdürü Beste Yıldız, "Şirketimizin global olarak benimsediği 'Önce Sen' anlayışını, Türkiye'de NN Hayat ve Emeklilik olarak uzun dönemli iletişim stratejimizin odağı olarak görüyoruz. Bu yaklaşımı farklı boyutlarıyla insanların hayatlarına yansıtıyor, onların önceliklerini öğrenmek istiyoruz. Onların öncelikleri işimizin en önemli parçası… Çünkü NN Hayat ve Emeklilik olarak, müşterilerimizin önceliklerini anlayarak, onların geleceklerini güvence altına alabilmek için ürün ve çözümler sunuyoruz. 'Sizin önceliğiniz bizim önceliğimiz' anlayışıyla hareket ediyoruz. Buradan hareketle sosyal bir proje olan 'Cycle of Life – Hayat Döngüsü'  filmini hayata geçirdik ve 18 farklı ülkede yaşayan farklı yaşlardaki insanların önceliklerini öğrenme fırsatı bulduk" diye konuştu.

NN'in farklı yaş gruplarının yaşamdaki önceliklerine ışık tuttuğu "Cycle of Life – Hayat Döngüsü" adlı belgesel filme, https://www.youtube.com/watch?v=DBzMQI6LN7s adresinden ulaşılabiliyor.

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç