Yeni Yıl Yaklaşıyor. Hedeflerini Belirledin mi?


Kategori: Önce Sen
Yeni yıl, yeni hedefler, yeni mutluluklar ve yeni heyecanlar demek. Peki, sen yeni yıla ne kadar hazırsın?


​Kendini yenilemek ve yeni kararlar almak için en iyi dönem olan yeni yıl yaklaşırken hedeflerini belirle, yeni yılda önün açık, için rahat olsun.

Fazla kilolarına elveda de!

Fazla kilo sorunun yoksa bile, yeni yılda sağlıklı beslenme konusunda adımlar atmaya ne dersin? Öncelikle zararlı alışkanlıklarından kurtulman gerek! Öncelikle yeme-içme alışkanlıklarında neleri yanlış yaptığının bir listesini çıkart ve bundan sonra bu alışkanlıkları ne şekilde değiştireceğini not al. 

kilo.jpg

Yeni bir hobi edin

Fotoğrafçılık, dans, eşya koleksiyonu, spor… Yeni bir uğraş edinmek hem yaşam kaliteni yükseltecek hem de kendini çok daha iyi hissetmeni sağlayacak! Seninle aynı zevkleri paylaşan yeni bir çevre edinmen de işin artısı  

hobi.jpg

Kendine daha fazla zaman ayır

Şehir yaşamının ritmi çoğu zaman bize ufacık bir kişisel alan bile bırakmıyor. Sabah-akşam süren koşuşturmaca içerisinde kendi uğraşlarımıza, daha doğrusu kendimize zaman ayıramıyoruz. Zaman da su gibi akıp geçiyor. Fark edemiyoruz bile. Bu sebepten, yeni yılda boş zamanlarını sosyal medyada geçirmek yerine kendine ayır ve iç huzurunu sağlamaya yönelik çalış. Hayatta çok daha kendine güvenen ve mutlu bir birey olduğunu görünce çok şaşıracaksın!

Sırt çantanı toparla. Gezme vakti!

“Fırsatım olsa, atlasam kafamın estiği yere gitsem!” bu sözleri söyler dururuz. Ancak o “fırsat” hiçbir zaman gelmez. Maalesef işlerin o şekilde yürümediğini, elimize geçmesini beklediğimiz fırsatı uğraşıp didinerek kendimizin yaratmamız gerektiğini anladığımız zaman da çoğunlukla emeklilik yaşına varmış oluyoruz. Bu sebepten, zaman kaybetmeden uzun zamandır görmek istediğin bir yeri belirle, 2018 yılı içerisinde oraya git ve ayak basmadık yer bırakma!

gezme-vakti.jpg

Sevdiklerinle daha fazla zaman geçir

Şehir yaşamının karmaşası içerisinde kendimize zaman ayıramadığımızdan bahsettik. Peki ya sevdiklerimiz? Sosyal medya üzerinden konuşmak ve iletişim kurmak her ne kadar sosyalleşme ihtiyacımızı bir nebze olsun giderse de sevdiklerimizle birlikte, yüz yüze geçireceğimiz zamanlar kadar değerlisi yok! “Hava da soğuk, hiç dışarı çıkamam,” deme ve sevdiklerinle birlikte yıllar sonra dönüp baktığında bile yüzünde geniş bir gülümsemeyle hatırlayacağın yeni ve mutlu anılar biriktir. 

sevdiklerinle-zaman-gecir.jpg

Hiç tatmadığın bir yemeği ye

Bu başlığa yalnızca tatmadığın bir yemeği denemeyi değil, gitmediğin bir yere gitmeyi, bilmediğin bir dili öğrenmeyi, korkularının üzerine gitmeyi ve daha birçok yıllardır çekindiğin –veya üşendiğin- için gerçekleştiremediğin herhangi bir hedefi de ekleyebiliriz. E, daha ne duruyorsun? Güç sende!

yemek.jpg

Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç