Mutluluğu Doğada Bulacağımızın 3 Önemli Kanıtı


Kategori: Önce Sen
Yaşamın hızlı aktığı şehir hayatı, hiç kuşkusuz kronik strese sebep oluyor. Bu stres, uzun vadede birtakım psikolojik rahatsızlıkları ve mutsuzluğu da beraberinde getiriyor.

Oysa mutluluğun dolu dolu olduğu tek bir yer var: Doğa...


Psikolojik rahatsızlıklar bir yana elimizden alınan mutluluğu yeniden kazanmak için çeşitli yollara başvuruyoruz. Çevremizden tavsiyeler alıyor, spora yöneliyor, belki beslenme şeklimizi değiştiriyoruz. Kısacası mutluluğu hep başka yerlerde arıyoruz. 

Oysa mutluluğun dolu dolu olduğu tek bir yer var: Doğa...

Yapılan birçok araştırma mutluluğun doğada olduğunu, doğayla bütünleşen insanların hayata her zaman olumlu baktığını söylüyor. Peki, mutluluğu doğada bulacağımıza dair kanıtlar var mı? Ebette var, o kanıtlardan 3 tanesini senin için derledik. 

Stresi Alıp GötürürAyağımızı toprağa bastığımız andan itibaren pozitif enerjiyle dolduğumuza şaşırmamak gerek. İşte doğanın gücü... Gün içinde yaşadığımız stresi alır götürür, kaybettiğimiz mutluluğu geri verir. 


Ruhu YenilerNegatif düşüncelere elveda pozitifliğe merhaba! Doğanın iyileştirici gücü ruhumuzu da canlılık katar. Tükenmişlik hissini söküp atar içimizden. Hayata ışıldayan gözlerle bakmamızı ve pozitif yaklaşmamızı sağlar.


Bedene İyi GelirYeşilliklerle dolu bir yerde yürüyüş ve aktiviteler yapmak yani doğayla arkadaş olmak yalnızca ruhu değil bedeni de iyileştirir. Gün içinde yaşadığımız uykusuzluk, yorgunluk, gerginlik gibi birçok problemi çözüme kavuşturur, iyi hissettirir.

Şehir hayatının üzerimize yüklediği stresi hafifletmek ve mutlulukla dolmak için doğada zaman geçirmeliyiz. "Grilere bürünen bu şehirde doğaya zaman ayırabilmek mümkün mü?" diye sorabilirsin ancak bizim için hala hayata tutunan, şehre renk katan bir doğa var.

Biz de NN Hayat ve Emeklilik olarak doğanın bize, bizim de doğaya ihtiyacımız olduğunu hatırlatmak için  "Doğa İçin Önce Sen" yarışması düzenledik.

Yürüdüğün yolda, evinin camından dışarı baktığında betonlar arasına sıkışıp kalmış olan doğanın, ağacın, çiçeğin fotoğrafını çekip, bizimle paylaştın.  Teşekkür ederiz.  Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç