Bahçen İçin Çok Özel Fikirler


Kategori: Önce Sen
Sonbahar geldi! Yazın rengârenk çiçekleri yerini sonbaharın sarı-turuncu renklerine bırakıyor.


Kimilerine hüznün, kimilerine göre ise yeni başlangıçların dönemi olan bu yeni mevsime bahçende ufak değişiklikler yaparak hazırlanabilir, kendini ve çevreni sonbahara hazırlayabilirsin.

Bir Hamağa Ne Dersin?

Bahçesi olanların hep aklındadır hamak. Ancak tabii her yenilikte olduğu gibi, bunda da biraz efor sarf etmek gerek. Kendi hamağını çok kolay bir şekilde kurabilirsin. İhtiyacın olan şeyler bir hamak ve iki birbirine yakın ağaç veya hamağı gerebileceğiniz başka bir gereç! “Ben hamağımı kendim yapmak istiyorum,” diyorsan da internet üzerinden “Hamak yapımı” diye arattığında karşına çıkacak onlarca video ve yazılı anlatımdaki adımları izleyerek hamağını dilediğin gibi örebilirsin.

bahce_hamak.jpg

Sonbahar Çiçekleri Zamanı

Çiçek tarhın varsa solmaya yüz tutan yaz çiçeklerini birbirinden güzel sonbahar çiçekleriyle değiştirebilirsin. Yoğun güneş ışığına ihtiyaç duymayan ve soğuğa karşı dayanıklı bu çiçekler aynı zamanda yaşamda direnci temsil ediyor. E, böyle çiçekleri bahçesinde tutmayı kim istemez?
Bahçen için düşünebileceğin çiçekler; bebek nefesi çiçeği, Medine çiçeği, akasya çiçeği, hercai menekşe, krizantem.

Bahce_sonbahar_cicekleri.jpg

Duvar Dekorları

Bahçende çiçeklerle süsleyebileceğin tek bölge toprak alanlar değil. Eğer zemin alanından kazanç sağlamak istiyorsan evinin duvarına asacağın saksı / kasalar içindeki birbirinden renkli çiçekler veya bahçenin renkleriyle uyum içindeki ışıklandırmalarla farklı ve stil sahibi bir hava yakalayabilirsin.

bahce_duvar_dekor.jpg

Ağaç Evler Çok Eğlenceli!

Amerikan filmlerinde sıkça gördüğün ağaç evleri inşa etmek hiç de zor değil! Aksine, eğer bu işi çocuklarınla birlikte yaparsan bu sevimli evi inşa etmek hem senin hem de çocukların için büyük bir eğlenceye dönüşebilir. 

Yalnız, ağaç evin sağlam bir ağacın dalının üzerinde olmasına dikkat etmen gerek. Eğer bahçende evi taşıyabilecek bir ağaç olduğunu düşünmüyorsan bahçenin bir köşesine güzel bir kulübe inşa edebilirsin. Seçim senin!

bahce_agac_evler.jpg

Hayatın Tadını Çıkartmak İstiyorsan Adresin NN! 

NN, hayatta ne istediğini bilen ve o hedefe doğru emin adımlarla ilerleyenlerin tercihi. Sevdiklerinle birlikte, mutlu ve eğlence dolu bir emeklilik yaşamı geçirmek istiyorsan tek yapman gereken NN Hayat ve Emeklilik ailesinin bir parçası olmak!


Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç