Liseli gençler ile sosyal inovasyon kampında buluştuk


Kategori: NN'de Yaşam
NN Grup ve Genç Başarı Avrupa (Junior Achievement Europe)’nın, NN ülkelerinde yürüttüğü iş birliğinin Türkiye ayağı ilk kez gerçekleştirildi.


Genç Başarı Eğitim Vakfı (Junior Achievement Turkey) ile birlikte düzenlediğimiz sosyal inovasyon kampında gençlerle buluştuk. NN Grup ve Genç Başarı Avrupa (Junior Achievement Europe)’nın, NN ülkelerinde yürüttüğü iş birliğinin Türkiye ayağı ilk kez gerçekleştirildi.

NN Grup ve Genç Başarı Avrupa’nın 2015 yılında altı NN ülkesi ile başlayan ortak çalışmasına bu yıl Türkiye’de dâhil oldu. NN Hayat ve Emeklilik, Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliği ile 1 Nisan 2017’de İTÜ Ayazağa kampüsünde 10 farklı okuldan 100 lise öğrencisinin ve 11 NN gönüllüsünün katılımıyla sosyal inovasyon kampı gerçekleştirdi. 

Sosyal İnovasyon Kampı’na, Eyüboğlu Koleji, Recep Güngör Anadolu Lisesi, Vefa Lisesi, Özel MEV Koleji, İhlas Koleji, Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Özdemir Sabancı Anadolu Lisesi, Tolga Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden gençler katıldı. 

sosyal-inovasyon-kampi-1.jpg
İnovasyon Kampı boyunca, öğrenciler, ‘Gençlerin Tasarruf Alışkanlıklarının Arttırılmasına Yönelik’ ürün ya da hizmet geliştirmek için 10 kişilik ekiplere ayrılarak NN gönüllülerinin mentorluğunda tüm gün boyunca yoğun bir atölye çalışması gerçekleştirdiler. Geliştirdikleri inovatif iş fikirleri ile jüri karşısına çıkan öğrenciler, sunumlarını gerçekleştirdi ve jüri değerlendirmesinin ardından ilk 3 proje açıklandı. ‘Güneşin Çekirdekleri’ isimli ekip, acil durumlarda güneş enerjisi kullanarak, sokak lambaları yardımıyla telefonların şarj edilerek enerjiden tasarruf sağlayan teknolamba iş fikri ile birinci seçildi. Salvis ekibi, banka hesabı olan herkesin üye olabileceği, insanların tasarruf ederken kazandığı; kazanırken de eğlendiği bir telefon uygulaması ile ikinciliği alırken, 15 – 25 yaş aralığı öğrencilerin Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olmasını sağlayacak bir mobil uygulama geliştiren GET – Genç Tasarruf Ekibi ise üçüncü sırada yer aldı.

sosyal-inovasyon-kampi-2.jpg
NN Hayat Emeklilik İnsan Kaynakları Direktörü Meliha Yardım Sosyal İnovasyon Kampı ile düşüncelerini şu şekilde dile getirdi : “ Sosyal İnovasyon kampı, gençlerde sosyal girişimciliği özendirmekten, takım kurmaya ve takımın bir parçası olmaya, yaratıcı fikir iş modeli geliştirmekten sunum becerilerini mükemmelleştirmeye kadar liseli gençlere birçok alanda gelişim fırsatı ve deneyim edinme şansı tanıyor. Liseli gençler, kısıtlı bir zaman diliminde NN gönülleri mentorluğunda gençlerde tasarruf bilincini arttırmaya yönelik çözümler üretirken hem “yaparak öğrenme” modelini deneyimlemiş oldu hem de zaman yönetimi, problem çözme gibi becerilerini geliştirme fırsatı elde etti. NN gönüllüsü mentorlar ise belki de hayatlarında ilk kez bu kadar genç bir ekip ile birlikte çalışarak ekip ruhu yaratmak, bir ekibi koordine ve motive etmek, gerektiğinde onları cesaretlendirmek gibi konularda deneyim kazandılar. Bu noktada böyle bir organizasyonun bir parçası olmak ve hem gençlere hem de NN gönüllüsü çalışma arkadaşlarımıza katkı sağlamak NN Hayat ve Emeklilik için çok kıymetli. NN Grup’un, Genç Başarı Avrupa ile 2015 yılında 6 ülkede başlattığı işbirliğine bu yıl ilk kez dâhil olduk ve önümüzdeki dönemde farklı aktivitelerle ülkemizdeki gençlerle bir arada olmaya devam edeceğiz.”

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Çelebi, “NN Hayat ve Emeklilik ile beraber işbirliğimizin başlangıcı olan sosyal inovasyon kampımızda hedefimiz, gençlerimizin tasarruf bilincini artırmaktı. Günümüzde gençlerin tüketim toplumu içinde yetişmesinin ağır sonuçları konuşulur ve gençlerin tasarrufu önemsememelerinden bahsedilirken, bugün NN gönüllülerinin mentorluğunda gençler tüm gün tasarruf kavramını yaygınlaştırmak ve bu bilinci arttırmak için çalıştılar. Gençlerin, sorunlara iş fikirleri ile çözüm bulduğu inovasyon kamplarımızda gençlerimize fırsat tanındığında her soruna çözüm önerileri üretebildiklerini ve bunu hayata geçirebilecek temellere oturtmanın ellerinde olduğunu takımların iş fikirlerini öğrendiğimizde görmüş olduk. Gençlerimizin geleceğini şekillendirdikleri bu çağlarda onlar için yürüttüğümüz çalışmalarımızda NN Hayat ve Emeklilik’in desteği ile yolumuza devam etmekten büyük mutluluk duyuyor ve tüm NN Türkiye ekibine teşekkür ediyoruz.”
Benzer İçerikler

Çünkü biz Türkiye'nin en iyi işverenlerinden biriyiz

Dünyanın en önemli şirketlerinin çalışan memnuniyetine yönelik İK politikalarının denetlenmesi sonucunda ''Top Employers Institute'' tarafından verilen "Top Employer 2017" sertifikası artık NN'de.

NN Hayat ve Emeklilik 2017 Yılı Vizyon Toplantısı

25 Şubat Cumartesi günü tüm NN Hayat ve Emeklilik satış ekibi 2017 yılı vizyon toplantısını gerçekleştirdi.

NN'in hızı çalışanlarıyla limitsiz

NN Hayat ve Emeklilik 24 Şubat Cuma günü üç yüz çalışanının katılımıyla “Gücümüz Siz, Hızımız Limitsiz” teması ile vizyon toplantısı gerçekleştirdi.

Hesaplama Araçları

İyi Yaşa Hayat Sigortası Prim Hesaplama

İyi Yaşa Hayat Sigortası Prim Hesaplama Hesaplamaya Başla

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç