Kazanın ardından değişen hayatları konu edinen 6 film


Kategori: Kültür-Sanat
Kazanın ardından değişen hayatları konu edinen 6 film den bazıları ise size çok tanıdık gelebilir.


Gördüğümüz her şey gibi izlediğimiz birçok şeyden de farkında olmadan etkileniyoruz. İzlediğimiz filmlerin bazılarından özellikle daha çok etkilenmemizin nedeni karakterle kendimizi özdeşleştirebiliyor olmamız. 

Sadece güzel olayları konu alan filmlerde değil kötü durumları konu alan filmlerde de aynı etkiyi hissedebilirsiniz. Kazanın ardından değişen hayatları konu edinen 6 film den bazıları ise size çok tanıdık gelebilir.

Paramparça Aşklar ve Köpekler

Ünü tüm dünyayı sarmış Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu'nun Paramparça Aşklar ve Köpekler filminde, kaza sonrası değişen üç kişinin başından geçenleri anlatıyor. Üç farklı karakterin bir trafik kazası çevresinde değişen hayatlarını konu alan filmde, birbirinden kopuk üç hayatın iç içe nasıl geçebileceği anlatılır.

Kırmızı

Mavi, Beyaz ve Kırmızı serisinin son filmi olan Kırmızı'da güzel ve gösterişli manken Valentine'in emekli bir yargıcın köpeğine çarpmasıyla değişen hayatı konu edilir. Yargıcın bir takım gizli işlerine tanık olan Valentine ile yaşlı adam arasında aşk ve dostluk arasında sıkışmış, ilginç bir ilişki başlıyor ve olaylar şekillenir.

Titanic

Kaza deyince akla gelen ilk filmdir Titanic. Film, "Düşler Gemisi" olarak nitelendirilen bir geminin kimsenin hatırlamak dahi istemediği bir kazaya uğraması, "batmaz" denilen ve çok güvenilen bir geminin batması ve sonrasında değişen hayatları konu alır. Gemide tanışan Jack ve Rose arasında gelişen aşkın yanı sıra dönemin Amerikası, üst ve alt tabakaların arasındaki ilişkiler de filmde işlenen önemli detaylar arasında.

Frida

Sanat dünyasının göz bebeği, resim sanatının unutulmaz sanatçılarından olan Frida'nın hayatı, başına gelen bir kaza sonucu tamamen değişir. Yatağa mahkum kalan ve sanatını icra etmekte zorlanan Frida, bedeninde çektiği acıların yanı sıra içsel savaşlarını da yenmek zorunda kalır. Aşk acısı ve bedeninde çektiği acıları yenmekte zorlanan Frida, acılarını sanatına aktarmaya karar verir. Usta sanatçı, belki de sanatıyla ölümsüzlüğün bir yolunu bulmuştur...

Ölümsüz

2000 yılında gösterime giren, yapımcılığını ve yönetmenliğini M. Night Shyamalan'ın üstlendiği, izleyicisi ve seveni çok olan psikolojik gerilim filmi Ölümsüz'ün başrolünde Bruce Willis oynamakta. New York'ta gittiği bir iş görüşmesinden dönerken geçirdiği trafik kazasında 130 kişi hayatını kaybederken baş karakterimize hiçbir şey olmaz. Kaza sonrası tanıştığı Elijah ise hayatını, tren kazasında değişeceğinden çok daha fazla değiştirir.

Son Durak

Seri haline gelen Son Durak filmlerinin konusu başlı başına meydana gelen kazalardır. Kaderin etkisiyle ortaya çıkan bir kaza ve sonrasında meydana gelen kaza silsileleri, neredeyse kazaya uğrayan kişinin çevresindeki tüm kişilerin hayatlarını, geri dönüşü olmayacak şekilde değiştirir. İzleyiciyi en çok etkileyen filmlerden olan Son Durak filmleri, belki de her an her dakika karşılaşabileceğimiz basit kazaları konu aldığı için bu kadar etkileyici.

Günlük hayatın akışı içerisinde çevreye karşı çok da dikkatli davranmıyoruz. Bu küçük dikkat dağınıklıkları neticesinde istenmeyen kazalara maruz kalmak olası bir durum. Her şeyi kontrol altında tutmanın mümkün olmadığını da göz önünde bulundurursak görünmeyen kazalar her an başımıza gelebilir. NN Hayat ve Emeklilik'in ferdi kaza sigortası kapsamında sevdiklerinizi ve kendinizi bu beklenmeyen kazalara karşı güvence altına alabilir, geleceğe güvenle bakabilirsiniz.
Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç