Yarınımız: Sandığından Çok Daha Yakın


Kategori: İyi Yaşa
Hayat, her an karşımıza çıkaracağı yeni sürprizleriyle önümüzde uzanırken, birçoğumuz hayatımızı planlamaya ve yeni kararlar almaya cesaret edemiyoruz.


20’li yaşlarında bir öğrenci için hayat bir dersten geçmek ve bir dönemi bitirmekten ibaret olabiliyor. Mezun olunca da hayatı iş bulmaktan ibaret sanıyoruz. 

30’lu yaşlarında bir anne adayını düşünelim. Muhtemelen şu an çocuk odası için mobilya bakıyor. Onun için en iyi okulları araştırmaya henüz başlamadı. 

Emeklilik mesela… Kulağa çok uzak geliyor, değil mi? Bu nedenle hayallerimiz arasında karavan kiralayıp dünyayı dolaşmaktan ötesi yok henüz. 

Oysa hayal kurmak vizyonumuzu genişletir. 

Bilgisayarları düşünelim… İlk masaüstü bilgisayar bundan yaklaşık 40 yıl önce hayatımıza girdi. 

Sosyal medyayla ne zaman tanıştık dersin? Henüz 2000’li yılların başındaydık. Önce Friendster, ardından MySpace… Şimdi mi? Facebook ve Instagram hayatımızın vazgeçilmez birer parçası! 

Peki ya akıllı telefonlar? Çok uzaklarda arama. Daha sadece 25 yıl önce hayatımıza girdiğini söyleyebiliriz. Önce IBM, ardından Nokia, Blackberry, Ericson… Hepsini hatırladığına inanamıyorsun, değil mi? 

Gördün mü bak? O sana çok uzak gelen emeklilik yılları kadar geçmişi var şu an hayatımıza yön veren teknolojilerin. 

Şimdiyse büyük veri, yapay zekâ, sanal para ve blok zincirden bahsediyoruz. 

Tüm bunların altında yatan sebep aynı aslında: İnsanoğlunun belirsizliklere karşı kendini koruma ihtiyacı. Çünkü gelecek için ne kadar hazırlıklı olursak kendimizi o kadar iyi ve güvende hissediyoruz. 

Elbette ki geleceğin neler getireceğini net olarak bilmemiz çok zor. Yine de onu hayal etmek ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi, onu şekillendirmek bizim elimizde.

Yarına yatırım yapan bir marka olarak, günümüzde sadece bugünü düşünüp geleceğe dair planlar yapmadan yaşamanın mümkün olmadığını biliyoruz. Gelecek için plan yapmanın ilk şartının ise geleceği hayal etmek olduğuna inanıyoruz.

Buradan yola çıkarak, bağlı olduğumuz NN Grup ile birlikte “Yarınımız” kampanyasını başlattık ve geleceğin ezber bozan yeniliklerini fütüristlerden dinledik.

Geleceği hiç düşünmediğimiz kadar somut kılan fütüristlerimiz; gıda, refah ve iletişim teknolojisi gibi günlük hayatımızın büyük bir kısmını ilgilendiren hayallerini bizlerle paylaştı. 


Gel, detayları birlikte dinleyelim… 

Unutma, gelecek sandığından çok daha yakın!

 
 
 

 


Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç