Turuncu renkle hayatına enerji kat


Kategori: İyi Yaşa
Gün doğumunun ve gün batımının rengi turuncudur. Güneşin sahip olduğu o güçlü potansiyeli yansıtır. Her rengin olduğu gibi turuncunun da günlük yaşam ve insan psikolojisi üzerinde kayda değer etkileri vardır.


​Önce turuncunun ne anlama geldiğine dair bilgileri, sonra da bu rengin psikolojik etkilerini yazımızda bulabilirsin.

Turuncu Neyi Simgeler?

Turuncu başta enerjinin rengidir. Güneşin renklerinden olan turuncu yüksek bir potansiyel içerir. İçinde barındırdığı enerjiyi hayatın her alanında hissedebilirsin. Enerji ile alakalı pek çok materyal ya da faaliyet turuncu renkle anlatılır. Bunun dışında turuncu manevi zenginliği simgeler. Düşünce ve algıyı maddiyattan uzaklaştırarak maneviyata yönlendirir. Neşenin ve yapıcılığın rengi olan turuncunun girdiği ortamlarda genellikle pozitif duygular ön plana çıkar.  Ayrıca sosyalliği ve dışa dönüklüğü temsil eden bir renktir. Cesaret ve canlılık da yine turuncunun simgelediği durumlar arasında yer alır. Son olarak çok sayıda meyve ve sebzenin rengi olan turuncu iştah açma özelliğine sahiptir.

Turuncunun Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Turuncunun kişilerin psikolojisi üzerindeki etkisi genel olarak pozitiftir. Samimiyeti, sıcaklığı simgeleyen, dostluğu vurgulayan bu renk insana mutluluk verir. Ancak bu noktada turuncunun hangi tonda kullanıldığına dikkat etmek gerekir. Zira turuncunun kırmızıya yakın koyu tonu aksi yönde tesir ederek kızgınlık, öfke gibi sonuçlar da doğurabilir.

Genel itibarıyla sessiz ve pasif çocukların sosyalleşmesine yardımcı olmak için kullanılabilecek ideal bir renktir. Dostluk ve güven duygularını vurgulayan turuncu çocuklar arasındaki iletişimi artırıcı bir özellik taşır. Bunun yanında çocukların aktif, canlı, neşeli ve eğlenceli yapıları için de son derece uygun bir renktir.

Dekorasyonda Turuncu

Turuncu rengi, yaşam alanlarında kullanıldığında sıcak bir atmosfer ortaya çıkar ve kullanıldığı mekânlarda kişiye güneşi hatırlatarak enerji ve huzur verir. Beraberinde canlılık, mutluluk ve bol miktarda enerji getiren turuncuyu evinde, çalışma odası dışında her alanda rahatlıkla kullanabilirsin. Çalışma odasında kullanacağın yoğun bir turuncu ise içindeki çalışma isteğini yok ederek, seni daha hareketli ve dinamik faaliyetlere yönelteceğinden çok uygun değildir. Yine de eğer çalışma odan için mutlaka turuncu kullanma arzusuna sahipsen o zaman farklı ve daha sakin renklerle kombin oluşturabilirsin. Turuncunun iştah açıcı etkisine bağlı olarak mutfak ve yemek odası dekorasyonlarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Turuncu rengin enerjiyi temsil eden anlamını ve insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkilerini doğru bir biçimde değerlendirmek gerekir. Eğer sen de turuncunun gücüne inanıyorsan Turuncu Hayat Sigorta’nı yaptırarak sevdiklerinin finansal geleceğini güvence altına alabilirsin. 
Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç