Sağlıklı Yaşam İçin 7 İpucu


Kategori: İyi Yaşa
Hayatında yapacağın küçük değişikliklerle çok daha sağlıklı olman ve yaşam kaliteni yükseltmen mümkün.


Sağlıklı ve uzun bir yaşam herkesin hayali. Tabii, her yer çikolata, pasta ve daha birçok sağlığa eksi etkisi olan yiyecek kaynar. Günümüzde birçok kişi ofislerde saatler boyunca neredeyse kıpırdamadan çalışmak zorunda kalırken sağlıklı bir yaşam stilini benimsemek de oldukça zor oluyor, biliyoruz! 

Yine de, hayatında yapacağın küçük değişikliklerle çok daha sağlıklı olman ve yaşam kaliteni yükseltmen mümkün. 

İşte sana bizden birkaç ipucu:

Uyku çok önemli!

Mutlaka ama mutlaka uyu! Karanlık ve sessiz bir ortamda çekeceğin 8 saatlik bir uyku hem yaşam kaliteni yükseltecek hem de gün boyu çok daha enerjik olmanı sağlayacak.

saglikli_yasam_uyku_cok_onemli.jpg

Sağlıklı ve düzenli beslen

Sağlıklı bir yaşamın en önemli parçası ise sağlıklı beslenme. Biliyoruz, yeme alışkanlığını değiştirmek birçok kişi için çok zor, ancak hayatından zararlı besinleri ufak ufak çıkartarak yavaştan sağlıklı beslenme ritmini tutturabilirsin. İşe şekerli yiyecek ve içeceklerden mümkün olduğunca uzak durarak başlayabilirsin mesela!

saglikli_yasam_duzenli_beslen.jpg

Sporu sakın aksatma

Eğer ofis çalışanıysan ve gün içerisinde pek hareket etme imkânı bulamıyorsan, işe gidiş-gelişlerinde belirli bir mesafeyi yürümeyi düşünebilirsin. Unutma! Sağlıklı bir yaşam için günde en az 10.000 adım atman gerekiyor!

saglikli_yasam_sporu_aksatma.jpg

Alkol ve sigaradan uzak dur

Alkol ve sigaranın zararları saymakla bitmez. Sağlıklı bir vücut ve zihin için bu ikisinden de uzak durmalısın.

saglikli_yasam_alkol_sigaradan_uzak_dur.jpg

Stres kapı dışarı!

Şehir yaşamında stresten uzak durmak neredeyse imkânsız. Sinirleri pamuk gibi olan biri bile gün içerisinde karşılaştığı çatışmalar, kavgalar ve sorunlar nedeniyle işlerini bitirip evine döndüğünde kendini tükenmiş olarak buluyor. En iyi çözüm ise “umursamamak”.

saglikli_yasam_stres.jpg

Güneşten korun

Güneş ışınları çok, çok zararlı ve cildin vaktinden hızlı yaşlanmasından cilt kanserine kadar birçok sorun ve hastalığa sebebiyet veriyor. Bu sebepten kış aylarında bile güneş kremini yanından ayırmamanı ve güneş ışınlarının en güçlü olduğu saatlerde (11:00-18:00) dışarı çıkmamanı 
öneriyoruz.

saglikli_yasam_gunes.jpg

Az ve öz ye

Porsiyonlarını yemeğe oturmadan önce ayarla ve her öğününde aynı oranlarda yemeye önem göster. Mideni ne kadar doldurursan, vücudun da o denli çalışmak ve yorulmak zorunda kalır. Bu sebepten sağlıklı beslenmenin yanında belirli ölçülerde yemende fayda var.

saglikli_yasam_beslenme.jpg

NN Hayat ve Emeklilik ile hem kendi sağlığını hem de sevdiklerininkini korumaya al!

Eh, dünyanın bin bir türlü hali var! Bu sebepten seni tanıyan, bir sigortadan ne beklediğini bilen ve sana çok daha fazlasını sunan NN Hayat ve Emeklilik ile tanışma vakti! 

NN Hayat ve Emeklilik ‘in sunduğu Hayat Sigortası sağladığı güvencenin yanı sıra, prim ve yenileme garantisi ile senin ve sevdiklerinin geleceğini koruma altına alır. 


Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç