Sevdiklerin ile doya doya vakit geçirebileceğin, İstanbul'un en özel park ve koruları


Kategori: İyi Yaşa
Hafta sonu eşini ve çocuklarını alıp şöyle güzel bir mesire alanında vakit geçirmek ister miydin? Cevabını şimdiden duyar gibiyiz: “Tabii ki isterim ancak nerede İstanbul’da o yerler!”


İstanbul’un taşı toprağı çok az keşfedilmiş, muhteşem parklar ve korularla dolu. Evet, evet yanlış duymadın! 

İşte sevdiklerinle boş zamanlarını değerlendirebileceğin ve birlikte, yıllar sonra geriye dönüp baktığınızda yüzünüzde birer gülümsemeyle hatırlayacağınız unutulmaz anılar biriktireceğin, İstanbul’un cennetten 7 köşesi:

Çilingöz Tabiat Parkı
 
Su sporları, doğa yürüyüşü, mağara gezileri, mağara gezileri, ormanda bisiklet, gölde balık tutma, plaj, sörf, su dalışı… Dilediğin sporu yapabileceğin, “Yok, ben sevdiklerimle birlikte rahat bir hafta sonu geçirmek istiyorum,” dersen de yeşilliklerin arasında doya doya piknik yapabileceğiniz yerleri mevcut olan Çilingöz Tabiat Parkı Çatalca’da bulunuyor.

Istanbul-Cilingoz-Tabiat-Parki-Kamp.jpg

Atatürk Arboretumu

Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı bir işletme olan abu eşsiz güzellikteki arboretum, Belgrad Ormanı’nın içinde, 345 hektarlık bir alanda bulunuyor. 1500’ü aşın bitki türünün bulunduğu arboretumda ayrıca Türkiye’nin ilk fidanlığı da bulunmakta. İçinde aynı zamanda 3 yapay göl bulunan bu muhteşem arboretuma adımını attığın anda İstanbul’da olduğuna inanamayacaksın!

ataturk-arboretumu.jpg
Kaynak: http://www.bordova.com

Taşdelen Mesire Alanı
 
Çekmeköy’de bulunan ve bu doğanın kalbinden bir parça olan bu bölgede piknik yapabilir, paintball oynayabilir, spor aktivitelerine katılabilir ve etkinliklerde yerini alabilirsin!

tasdelen-mesire-alani.jpg
Kaynak: www.mekan.com

Kurna Köyü Mesire Alanı
 
Pendik ilçesine bağlı bu muhteşem bölge Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan arabayla yalnızca 5 dakika uzaklıkta bulunuyor. Ömerli Barajı’nın kıyısında bulunan bu yemyeşil bölgede ayrıca şehir içinde köy yaşamını deneyimleyebilirsin.

kurna-koyu-mesire-alani.jpg
Kaynak: http://i.on5yirmi5.com

Pendik-Kurna-koy1-2.jpg
Kaynak: http://www.istanbuldagez.com

Kulindağ Dağ Evi
 
Beykoz, Polonezköy’ün kuzeyinde bulunan bu doğa harikası dağda ailenle birlikte muhteşem bir öğle yemeği yiyebilir, doğa içinde yürüyüş yapabilir, yemyeşil çimenlere oturup kuşların cıvıltısını dinleyebilirsin.

kulin-dag-evi.jpg
Kaynak: http://www.kulindag.com

Ballı Kayalar Tabiat Parkı Gezisi

Birinci derece doğal sit alanı olarak kabul edilen Ballı Kayalar Tabiat Parkı İstanbul’un biraz dışında, Gebze’de bulunuyor. 1600 hektarlık alan üzerinde uzanan ve kanyon görünümlü bir boğaz niteliği taşıyan bu güzel ve ilginç yer hafta sonunu huzur içinde geçirmek için bire bir.

ballikayalar-tabiat-parki.jpg
Kaynak: http://e-gezi.net

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
 
Trafiği ve sürekli gelişen inşaat alanlarıyla İstanbul’un en karmaşık bölgelerinden biri olan Ataşehir’in tam ortasında bir cennet olduğunu biliyor muydun? Göğe doğru uzanan beton binalardan, egzoz dumanından sıkıldıysan işte sana nefes aldıracak bir yer! Girişi ücretsiz olan bu botanik bahçesinde piknik yapabilir, çiçek üretim tesislerini gezebilir ve içerisindeki müzeleri ziyaret edebilirsin!

 Nezahat-Gokyigit-Botanik-Bahcesi-Nerede.jpg
Kaynak: http://gezilecekyerler.com

Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç