Hayat Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?


Kategori: İyi Yaşa
Öngöremediğimiz kötü durumlar karşısında hazırlıksız yakalanmamak adına kendimize ve sevdiklerimize yapabileceğimiz en büyük iyilik hayat sigortası.


Hayat tecrübelerimiz çerçevesinde öğrendiğimiz en temel derslerden biri, hayatta başımıza her şeyin gelebileceği gerçeği kuşkusuz.

Hayat koşturmacası içinde çoğu zaman bu gerçeğe karşı hazırlık yapmayı unutuyor ya da erteliyoruz. Hiç ummadığımız anda başımıza gelebilecek olaylara hazırlıklı olmalıyız elbette.Hayat Sigortası Nedir?
 

Hayat sigortası, sigortalının ölümü veya hayatta kalması halinde senin ve sevdiklerinin geleceğini güvence altına alır. Yaşamını kaybetmen durumunda yakınlarının, daimi bir sakatlık durumunda ise hem senin hem de yakınlarının yaşam standartlarını ekonomik açıdan korumanı sağlayan bir güvencedir.

Başına gelebilecek beklenmeyen bir durumda hayat sigortası ile sorumluluğunda olan birçok konu hakkında için rahat ve güvende hissedebilirsin.

Hayat sigortalarında vefat, kaza sonucu vefat, kaza sonucu maluliyet, hastalık sonucu maluliyet, kanser koruma, tehlikeli hastalıklar ve istem dışı işsizlik gibi teminat ve ek teminat seçenekleri bulunmaktadır.

Birçok farklı türü olan hayat sigortaları; teminatlar kapsamına dâhil edilmesi halinde, kaza sonucu oluşabilecek tedavi masraflarını ve çalışamadığın günlerin maddi kayıplarını da karşılar.

Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Hayat sigortası günlük yaşantında başına gelebilecek vefat, sakatlık gibi birçok riski önceden belirleyeceğin tutarlarda teminat altına alarak; bu risklerin gerçekleşmesi durumunda sana ve sevdiklerine maddi güvence sağlar.

Ön göremediğin risklere karşı ön hazırlık yapma şansı sunan hayat sigortaları, oluşabilecek yaşamsal risklere karşı seni ve sevdiklerini korur.

Benzer İçerikler

Ferdi Kaza Sigortası Hakkında Bilmen Gereken 5 Önemli Madde

Oldukça kapsamlı bir sigorta türü olan ferdi kaza sigortası, genel tanımı dışında birçok farklı detayı da içeriyor.

‘’İyi Yaşa’’mak Çok Kolay! Nasıl Mı?

İyi yaşamak tüm dış etkenlerden bağımsız bir olgu, çok kolay ve sadece senin elinde.

Emekliliğinizi Keyifle Geçirmek Hayal Değil

Çalışma hayatınız süresince elde edebileceğiniz birikimler ve bu birikimleri değerlendirme yollarınız birbirinden farklı seçeneklerden oluşuyor.

Hesaplama Araçları

İyi Yaşa Hayat Sigortası Prim Hesaplama

İyi Yaşa Hayat Sigortası Prim Hesaplama Hesaplamaya Başla

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç