Kışa Hazırlık Önerileri


Kategori: Bizden Söylemesi
Havalar soğudu, kışa hazırlanmanın zamanı geldi de geçiyor! Peki, sen kendinin ve yaşam alanlarının kış aylarına hazır olduğunu düşünüyor musun?


​İşte havaların soğumasıyla birlikte birçok kişiyi etkileyen kış depresyonunun yanından teğet geçmesi ve kış aylarının tadını doyasıya çıkarabilmen için bizden sana birkaç ipucu!

Kış temizliği vakti geldi çattı! 

Bahar temizliği olur da kış temizliği olmaz mı? Yaz ayları boyunca camlar pencereler açıktı. E, ortalık toz dolmuştur şimdi. Evi köşe bucak temizlemenin ve yazlıkları kaldırmanın tam zamanı! 

temizlik.jpg

Turşular hazır mı?

Kış denince yemek hazırlıkları akla ilk gelenlerden. Anneannelerimizin elleriyle hazırladığı bidon bidon turşular ve salçalar, doğal beslenme ile birlikte yeniden revaçta! Sen de kış boyunca yiyeceğiniz turşuları ve sosları önceden hazırlayarak kış boyunca yemek işini kolaylaştırabilirsin. 

tursu-ve-salca.jpg

Gardırobu yenileme

Aylardır dolabında duran kışlıklarına baktın ve “Giyecek hiçbir şeyim yok!” mu dedin? O zaman gardırobunu yenileme vakti geldi demektir. 

Dekorasyon

Aynı bahar temizliği gibi, evdeki eşyaların yerlerini değiştirme işi yalnızca sıcak havalara özgü olarak kabul edilir. Yanlış! Kış ayları süresince evde daha fazla vakit geçirmeye başladığımız için ev dekorasyonunda yapılacak değişiklikler kendimizi canlı ve mutlu hissetmemize neden olacaktır. E, daha ne duruyorsun? 

evde-degisiklik.jpg

Kış çiçekleri!

Soğukların başlamasıyla birlikte bahçendeki veya balkonundaki çiçekler solmaya başladıysa üzülme! Kışın çiçek açan birçok bitki türü de mevcut. Sert kış koşullarına dayanıklı, güzellikleriyle büyüleyen bu çiçekler kış aylarında da evininin dış cephesini şenlendirecek. -35 dereceye kadar bana mısın demeden çiçek açan çuha çiçeği, açelya, kamelya ve senenin her günü açan on bir ay çiçeği tercihlerin arasında olabilir.

kis-bahcesi.jpg

Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç