Diş Sağlığına Dikkat!


Kategori: Bizden Söylemesi
Sağlığına önem veriyor ve her daim en doğru bilgilerin peşinden koşuyorsan gel, sana diş ve diş eti sağlığını korumak için birkaç ipucu verelim


Ağız sağlığı her şeyden önemli. Dişlerin ve diş etlerindeki herhangi bir problem kalp rahatsızlıklarını tetiklemeye kadar ileri gidebiliyor. Diş sağlığını korumak için verilen ve genelde ağızdan ağza yayılan öğütler de genellikle bilimsel gerçekleri yansıtmıyor. Sağlığına önem veriyor ve her daim en doğru bilgilerin peşinden koşuyorsan gel, sana diş ve diş eti sağlığını korumak için birkaç ipucu verelim:

Yumuşak Diş Fırçası

Sert kıllı diş fırçaları diş minelerine zararlı. Bu sebepten yumuşak diş fırçalarını tercih etmeli, dişlerini yavaşça ve özenle fırçalamalısın.

dis_sagligi_dis_fircasi.jpg

Dilini Unutma!

Diş fırçalarken dili de unutmamak gerek. Mümkünse diş fırçası seçerken dili temizlemek için ayrı bir bölümü bulunan fırçaları tercih et. Dilini temizlerken oldukça hassas davranman gerektiğini de unutmamalısın 

dis_sagligi_dil.jpg

Gazlı İçeceklerden Uzak Durmalı

Gazlı içecekler dişlerin için çok zararlı. Diş minelerini zedeleyen bu içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalı, hatta eğer mümkünse hiç tüketmemelisin.

dis_sagligi_gazli_icecek.jpg

Şekerli Sakızlar Çok Zararlı!

Şekerli sakızların ağızda bıraktığı artıklar tükürükle temizlenemediği için oldukça zararlı. Bu sebepten eğer sakız çiğneyeceksen şeker içermeyen ve ağdalı olmayan sakızları tercih etmen diş sağlığın açısından çok daha yararlı olacaktır.

dis_sagligi_sekerli_sakiz.jpg

Alkol Diş Ağrısına İyi Gelmiyor!

Dişin ağrıdığında sağdan soldan “Biraz kolonya tut ağzında, bir şeyciğin kalmaz” benzeri sözler mutlaka duymuşsundur. O halde, şimdiye kadar duyduğun tüm tavsiyeleri unut ve eğer dişin ağrıyorsa hemen diş doktorunun yolunu tut.

dis_sagligi_dis_agrisi.jpg

Diş İpi Olmazsa Olmaz!

Diş ipinin yararı ile ilgili onlarca şey yazılabilir. Diş ipi, diş fırçasının ulaşamadığı yerlere ulaşır ve dişlerinin kenarında köşesinde kalan artıkları temizler. Bu artıklar diş çürümelerine ve plaklara neden olduğu gibi aynı zamanda geçmeyen ağız kokunun da sebebi olabilir. Her fırçalamadan sonra diş ipiyle dişlerini bir güzel temizlediğinden emin ol!

dis_sagligi_dis_ipi.jpg

Dişlerin de Sevdiklerin de NN Hayat ve Emeklilik ile Güvence Altında!

NN Hayat ve Emeklilik Ferdi Kaza Sigortası ile hem kendinin hem de sevdiklerini güvence altına alabilirsin. 170 yıllı aşan global tecrübemizle geleceğinin ve şimdiki durumunun analizini yapıyor ve senin ihtiyaçlarını anlıyoruz. Ayrıca ferdi kaza sigortanın yürürlüğe girdiği günden itibaren kullanabileceğin bir yıllık diş paketini de hediye ediyoruz! 

Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç