Aralık Ayı’nda Görebileceğin 4 Avrupa Şehri


Kategori: Bizden Söylemesi
2016’yı kapatmadan bir şehir daha görmem gerekiyor mu diyorsun? İşte önerilerimiz!


Nostaljik ve Etkileyici Roma

Roma, yaz günlerinin sona erip havaların soğumaya başladığı sonbahar aylarında yumuşak iklimi ve tarihi dokusuyla çekici bir destinasyon oluyor. İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Roma'nın bu ünvanı kazanmasında ünlü Aşk Çeşmesi'nin payı bulunuyor. 

Şehrin tarihi zenginlikleri, binaları ve dar sokakları da masalsı bir görüntü yaratıyor. Roma'daki romantik kaçamağında en güzel İtalyan şarapları ile eşlik edebileceğinlezzet dolu, romantik yemekler yiyebilirsin. Tarihi kiliseleri, İspanyol Merdivenleri'ni, Antik Kolezyum'u ziyaret ederek geçmiş zamanlara yolculuk edebilirsin.

Tarihi Sokakları ve Meydanlarıyla Romantik Viyana

Orta Avrupa'nın en romantik şehirlerinden biri olan Viyana serin bir iklime sahip olsa da, çiftlerin en çok tercih ettiği şehirlerden biri oluyor. Birbirinden güzel parkları, meydanları şehirde yürüyüş yapmak isteyen aşıkların tercih ettiği lokasyonlar arasında bulunuyor. 

Viyana'da oldukça köklü bir pastane ve kafe kültürü yaşanıyor. Şık kafelerde baş başa romantik saatler geçirebilir, uzun uzun sohbet edebilirsin. Viyana'nın en önemli özelliklerinden biri tam bir kültür sanat şehri olması. 

Dünyaca ünlü orkestraların konserlerine, operalarına giderek özel anlar yaşayabilirsin. Bu tarz etkinlikler için dünyanın dört bir yanından sanat severler Viyana' ya akın ettiği için, biletlerini önceden ayırtmayı tercih edebilirsin. Viyana' ya gitmişken 18. yüzyılda büyük aşklara ev sahipliği yapmış Schönbrunn Sarayı'nı görebilir, birbirinden renkli ünlü Viyana pazarlarında alışveriş yapabilirsin.

Aşıklar Şehri Paris

Belki de dünya üzerindeki en romantik şehir olan Paris, tarihin her döneminde büyük aşklara şahit olmuştur. Paris sokaklarının büyülü havasını partnerinizle  keşfetmek için bir sonbahar kaçamağı yapabilirsin. 

Paris'in caddeleri, sokakları, kafeleri ve restoranları dünya çapında ünlüdür. Paris'in aşk şehri olarak anılmasında sanatçıların, şairlerin yaşadığı bir kent olmasının da etkisi bulunur. Paris'te ziyaret etmek isteyeceğin yerlerin başında Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi gelir. Her iki yapı da mimarisiyle etkileyici olduğu gibi kültürel açıdan da önemli merkezlerdir. 

Louvre Müzesi'nde tarihin en büyük aşklarıyla ilgili sanat eserlerini görebilirsin. Ziyaret etmek isteyeceğiniz yerlerden biri ise Şanzelize'dir. Şehrin en ünlü caddesi olan Şanzelize'nin üzerinde de birçok etkinlik düzenlenmektedir. Ünlü Fransız restoranlarında romantik yemekler yemek de Paris' de kesinlikle yapman gerekenler listesinin başlarında yer alır.

Sanat ve Aşkın Kesişim Noktası Berlin

Avrupa'nın kalbinde yer alan Berlin, canlı kültür sanat hayatı ve Duvar'ın yıkılmasından sonra geçirdiği dönüşüm ile özellikle genç çiftlerin ilk tercihlerinden biri oluyor. 

Şehrin ortasından akan Spree nehri, Berlin'e romantik bir hava katıyor. Spree'nin üzerinde yapılan tekne turlarına katılabilir, bu güzel kenti başka bir perspektiften izlerken, şampanyanı yudumlayabilirsin. Berlin'in romantik noktalarından biri ise Opera Evi. Hem ünlü gösterimlere ev sahipliği yapan, hem de önünde halka açık klasik müzik konserlerinin gerçekleştirildiği Opera Binası, mimarisiyle de büyük ilgi çekiyor. Berlin soğuk bir şehir olmasına rağmen farklı ülke mutfaklarının geleneklerini yaşatan minik ve sevimli restoranlarda, birbirinden sıcak kafelerde ve Alman publarında hoş vakit geçirebilirsin. Avrupa'nın en büyük moda şehirlerinden biri olan Berlin'de alışveriş keyfi de yapabilirsin.
Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç