Gelecek, Çocukların Hayalleriyle Şekillenecek


Kategori: 7’den 70’e
Hepimiz bir zamanlar çocuktuk... Şimdi kocaman yetişkinleriz.


Hepimiz bir zamanlar çocuktuk… Minicik dünyamıza kendimizden büyük hayaller sığdırdık. Yetmedi, bu hayalleri sokaklara taşıdık. Elimizde tebeşirlerle duvarları karaladık, seksekler oynadık, birbirinden komik hikayeleri birbirimizle paylaştık… 
Şimdi kocaman yetişkinleriz. Kimimiz çocukluk hayallerini gerçekleştirdi, kimimiz o hayallerle geleceğe yön verdi. Ama hiçbir zaman hayal kurmaktan vazgeçmedik. Tıpkı çocukluğumuzdaki gibi…

Ancak devir değişti. Teknoloji, hayatımızın merkezindeki yerini aldı. Daha az iletişim kurar olduk, her şeyi hazır bekler olduk. Hal böyle olunca çocuklarımızın hayal gücü gelişimi de bu değişimden etkilenmeye başladı. Ancak gözden kaçırdığımız bazı şeyler var:

Bugünün çocukları yarının yetişkinleri. Geleceğimiz, onların hayal gücüyle şekillenecek. Teknoloji her ne kadar hayatımızı etkilese de çocuklarınızın hayal kurmasını engellememeli. İşte bu noktada, çocuklarınızın gelişimi için yapmanız gereken 3 önemli aktiviteyi sizler için derledik. 

820x440-2.png

Televizyonu, Bilgisayarı Bir Kenara Bırakın. Bol bol Oyun Oynayın

Kendi çocukluğunuzu hatırlayın. Televizyonun başında günde kaç saat geçirdiniz? Oyun oynamak her zaman cazip geldi değil mi? İşte çocuğunuza da aynı özeni göstermelisiniz. Bugün televizyon izlemeyi boşverin. Evde saklambaç, körebe, satranç oynayın. Ya da çıkın parka gidin. Birlikte salıncak keyfi yapın.  Bu tür aktiviteler çocuklarınızın hayal gücü gelişimi için oldukça faydalıdır. 

23-nisan-2.JPG

Maceradan Maceraya Koşun!

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan kitaplar… Sabah uyandığınızda, akşam uyumak için hazırladığınızda çocuğunuzla birlikte kitap okuyun. Çünkü kitap okumak çocuğunuzun iletişim kurma, fikir üretme yeteneğini güçlendirir ve ileriki dönemlerde sosyalleşemesine pozitif yönde katkı sağlar. 

23-nisan3.png

Rengarenk Resimler Yapın

Alın elinize boya kalemlerini, istediğiniz gibi karalayın bembeyaz kağıtları. Çocuğunuzun duygularını, hayallerini onunla birlikte resim yaparak harekete geçirin. Kendini özgürce ifade etmesine olanak tanıyın. Böylece çocuğunuz hayallerini serbest bıraksın! 

23-nisan4.png

Biz de en az sizin kadar çocuğunuzun geleceğini önemsiyoruz. Mutlu ve aydınlık yarınlar için Eğitim Güvende Hayat Sigortası ile çocuğunuzun eğitimini güvence altına alıyoruz.

Çünkü gelecek, onların hayal gücüyle şekillenecek…

Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç