En Çok Karşılaşılan 6 Apartman Sakini


Kategori: 7’den 70’e
Birçok insanın bir arada yaşadığı apartmanların kimi zaman yazılı kimi zaman yazılı olmayan kuralları vardır.


​Kentleşme ve nüfusun hızla büyümesiyle birlikte yaşam alanlarımız da daha birlikte, iç içe olduğumuz apartmanlara dönüşmeye başladı.

Birçok insanın bir arada yaşadığı apartmanların kimi zaman yazılı kimi zaman yazılı olmayan kuralları vardır. O apartmanda yaşayan kişilerin uymak zorunda olduğu kurallar aynı zamanda hayatı kolaylaştırır ve belli bir düzen oluşmasını sağlar. Neredeyse hemen hemen her apartmanda, en az bir tanesine rastladığımız bazı aşırı davranışlara sahip kişiler ise bu kuralların çoğunluğuna uymayarak hayatı çekilmez hale getirir. 

Peki kimdir bu en çok karşılaşılan 6 apartman sakini?

Fanatik Komşu

Bir çoğumuz sporu yakından takip eder fakat fanatiklik bambaşka bir olgu. Her apartmanda mutlaka tuttuğu takımı sonuna kadar destekleyen bir fanatik apartman sakini bulunur. Bu fanatik komşular özellikle maç günlerinde evi bir stadyuma dönüştürür ve maç bitene kadar da kimseyi uyutmaz.

Gözetmen Komşu

Genellikle apartmanın giriş katında oturan, apartmana giren çıkan herkesi sistematik şekilde kontrol eden komşulardır. Kim eve saat kaçta, kimle gelmiş, kim kiminle küs gibi apartmanda kimsenin bilmediği, bilmek de istemediği şeyleri bu komşular bilir.

Eğlence Düşkünü Komşu

Müzik dinlemeyi hepimiz seviyoruz fakat doğru zamanda ve doğru ses seviyesiyle. Bu apartman sakini bizlerden farklı olarak pazar sabahı, pazartesi akşamı ayırt etmeden müziğin sesini sonuna kadar açar. Evi her daim kalabalıktır ve her daim bir parti vardır. Canınızın eğlenmek istediği zamanlarda süper bir komşu bir gelse de uyuyup erkenden işe gitmeniz gereken durumlarda insana zulüm olur.

Temizlik Hastası Komşu

Bir pazar sabahı balkonunuzda keyifle kahvaltı yaparken üzerinizden halı silkeleyen apartman sakinidir. Kendi evinin temiz olması ve temiz kalması adına misafir kabul etmez, 7/24 temizlik yapar. Bu apartman sakini kendi evini temiz tutmak adına balkondan silkelediği halılarıyla sizin evinizi kirletmeyi tercih eder. 

Memnuniyetsiz Komşu

Apartmanınızda hiçbir sorun yok, her şey yolunda gidiyor diye sevinirken memnuniyetsiz komşu çıkar gelir ve her şeyden şikayet eder. Balkona kurallara uygun olarak astığınız çamaşırlarınızdan, kapıyı kapatma hızınıza kadar her şeyden şikayet eden bu apartman sakini başlı başına bir sorundur. Bir sorun olmadığına sevinememeniz için elinden geleni yapan bu komşu tipi bitmeyen dertleriyle sizi de hayattan soğutur.

Evi Üniversite Yurduna Çeviren Komşu

Tahmin edebileceğiniz gibi bu apartman sakinleri öğrencidir. Ders çalışma bahanesiyle bitmek bilmeyen ev partileri düzenlerler. Zaman zaman apartmanın gece kulübüne çevrildiğini düşünmenize neden olurlar. Hem şikayet edilmekten korkarlar hem de uyarılara hiç kulak asmazlar. Eğitim hayatlarına devam etmeleri açısından kabullenmeye çalışsanız da bazı günler apartmanı çekilmez hale getirebilirler.

Saydığımız bu altı apartman sakinine katlanmak hiç de kolay değil. Zaman zaman sinirleri kopma noktasına getirecek kadar geren bu komşulara katlanmak yerine NN Hayat Sigortaları ile yaşam standartlarınızı güvence altına alarak geleceğinize daha güvenle bakabilirsiniz. Sadece sizi değil, sevdiklerinizi ve ailenizi de güvence altına alan NN Hayat Emeklilik teminat kapsamının genişliği nedeniyle de çok tercih ediliyor. Hemen NN Hayat Emeklilik'ten Hayat Sigortanızı yaptırın, yaşamınızı en uygun şartlara dönüştürün.

Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç