Emeklilikte de Kazanç Sağlamanı Sağlayacak 5 Yatırım Önerisi


Kategori: 7’den 70’e
Emekliyken ekstra kazanç sağlamana yardımcı olacak 5 yatırım önerisi.


​Emeklilik, hayattaki en keyifli dönemlerden biri olabildiği gibi gerekli önlemler alınmadığı takdirde hayat standartlarında ve refah seviyesinde düşüş anlamına da gelebiliyor. Emeklilik döneminde tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için farklı alanlarda yatırımlar yapabilir, hatta yapacağın  bu yatırımlar sayesinde yaşam kaliteni daha da yükseltebilirsin. 

İşte emekliyken ekstra kazanç sağlamana yardımcı olacak 5 yatırım önerisi.
 
Klasik Yollardan Yatırım Yapmak İsteyenlerin Tercih Edebileceği Yöntemler

Kuşkusuz Türkiye'de en çok kazanç getiren yatırım türlerinden biri olan konut yatırımı en klasik ve köklü yatırım alternatiflerinden birini oluşturuyor. Geleceğin için özellikle ileride değerlenmesi muhtemel olan yerlerden konut satın alabilir, satın aldığın konutu kiraya vererek emeklilik döneminde çaba sarf etmeden ek gelir elde edebilirsin. 

Konut için emeklilik ikramiyeni kullanarak tek seferde satın alma işlemini tamamlayabilir ya da emekli olmadan kredi ile ev sahibi olabilir, kredi ödemelerini emekliliğinden önce bitirerek geleceğin için sağlam bir yatırım yapabilirsin.

Eğer bütçen peşin ya da kredi ile ev satın almak için uygun değilse veya yatırım amaçlı daha farklı bir yol arıyorsan altın, döviz gibi alternatifleri deneyebilirsin. 

Bütçen uygun olduğu kadar altın, dolar ya da euro üzerinden birikim yapabilir, eklenecek olan artı değer ve faizler sayesinde geleceğin için dilediğin gibi ve dilediğin zaman harcayabileceğin bir ek gelir kaynağı yaratabilirsin.  Altın ya da dövize yatırım yapmak her ne kadar klasik bir yöntem olsa da değer ve faiz artışı kadar değer ve faiz düşüşü yaşanabildiğini, bu yüzden diğer seçeneklere oranla daha riskli olduğunu unutmamak gerekiyor.

Özellikle emeklilik döneminde bir uğraşı olsun isteyenler ya da turistik yerlerde yaşamayı düşünenler iş yeri için yatırım yapabilirler. Emekliler arasında en sık tercih edilen yatırım yöntemlerinden biri olan iş yeri yatırımı; otelden pansiyona kafeden restorana birçok farklı şekillerde değerlendirilebiliyor. Bu yatırım yöntemi sayesinde hem emeklilik döneminde de keyifli bir uğraş edinebilir hem de Bodrum, Antalya, Çanakkale gibi gözde turizm merkezlerinde yaşayabilirsin.

Herkese Hitap Edebilecek Bir Yatırım Şekli: Bireysel Emeklilik

Esnek yatırım yöntemlerinden biri olan bireysel emeklilik ile hem aylık bütçene uygun bir ödeme planı oluşturabilirsin.

Ödeme konusunda olduğu kadar iade konusunda da esnek olan bireysel emeklilik sistemi sayesinde hak kazandığın andan itibaren ödediğin tutarın tümünü kullanabileceğin gibi biriken paranı aylık olarak da değerlendirebilirsin.

Emeklilikte de kazanç sağlamanı sağlayacak 4 yatırım önerisini öğrendiğine göre NN Hayat ve Emeklilik'ten bireysel emeklilik sahibi olabilir; böylece esnek yatırım araçlarından biri olan bireysel emeklilik sayesinde yaşam standartlarını koruyabilir ya da yüksetebilirsin.
Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç