Dünyanın En Tehlikeli Hastalıkları


Kategori: 7’den 70’e
Beklenmedik şekilde karşılaşabileceğin sağlık sorunlarına karşı hazırlıklı olman mümkün. Hem sağlığını hem de bütçeni düşünerek sunduğumuz çözümlerle her an yanında olmaya gönüllüyüz.


Hastalıklar, uzun yıllar boyunca dünya tarihini ve nüfusunu değiştiren en büyük etkenlerden oldu. Günümüzde de gittikçe zorlaşan çalışma koşulları ve artan hava kirliliği gibi etmenler sağlımızı olumsuz olarak tehdit etmekte.

Öte yandan, teknoloji ve tıp gelişmeye, tehlikeli hastalıklar konusunda çözümler üretmeye devam ediyor.Hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı sunduğumuz çözümler arasında yer alan hayat sigortası ürünlerimizde de güvence altına aldığımız, dünyanın en tehlikeli hastalıklarından bazıları işte şöyle:


Kanser

Kanser, vücudun bir organ veya dokusunda bulunan hücrelerin anormal bir şekilde çoğalması sonucu ortaya çıkan kötü huylu urlardır. Bunlar zaman içinde bir araya gelerek tümör adı verilen kitleleri oluştururlar. Pek çok hastalık gibi kanserin de farklı türleri vardır ve tedavi edilmediği durumda ciddi rahatsızlıklara ve ölüme neden olur.

Kalp Krizi (Myokard infarktüsü)

Kalp krizi, kalbi besleyen atardamarların tıkanmasıyla beraber kalp kasının oksijensiz kalması ve buna bağlı olarak kalbin kalıcı şekilde hasar görmesi sonucu oluşur. Kalp krizinin en önemli belirtisi göğüs duvarında meydana gelen şiddetli baskı ve ağırlık hissidir. Kalp krizinde anlaşıldığı ilk andan itibaren müdahale oldukça önemlidir.

İnme

İnme, beyne giden kan akışının birdenbire kesilmesi ya da azalması durumudur. Buna bağlı nedenlerle beynin bazı bölümlerinde damar tıkanıklığı oluşur ve beyne yeteri kadar oksijen gitmediğinden dolayı beyin hücrelerinde hasar meydana gelir. "Felç" olarak da bilinir.

Kronik Böbrek Yetmezliği

Kronik böbrek yetmezliği, böbreğin zaman içinde fonksiyonlarını kısmen ya da tamamen kaybetmesi durumudur. Böbreklerimiz yeteri kadar çalışamadığında vücudumuz su toplamaya başlar ve atık ürünler vücudumuzdan çıkamadıkları için kanda birikirler. Kendimizi iyi hissetmemeye başlarız. Tüm bu belirtiler tıbbi testlerle kanıtlanır ve 3 aydan uzun sürerse, kronik böbrek yetmezliği oluşur.

Koroner Arter

Koroner arter (kalp-damar hastalığı), dünyada en sık görülen kalp hastalıklarının başında gelmekte olup beslenme alışkanlıklarının bozuk olması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Yağlı beslenme, aşırı yemek yeme ve hareketsiz bir yaşam sürme gibi etkenlerin yol açtığı bu hastalık; kalbi besleyen damarlar olan koroner arterlerin duvarında kolesterol içerikli yağlı plakların zaman içinde damarları tıkamasıyla oluşur. İlaç tedavisi, stent uygulaması, bypass gibi çözümlerle tedavi edilmektedir.

Organ Nakli

İşlevini yerine getirmesi tıbben mümkün olmayan bir organın yerine, canlı bir bireyden ya da beyin ölümü gerçekleşmiş bir hastadan alınan sağlıklı organın tamamının veya bir kısmının nakledilmesidir. Kalp, karaciğer, böbrek, pankreas, kemik iliği gibi organlar, günümüzde en sık nakledilen organlardır.

MS (Multiple Skleroz)

MS (Multiple Skleroz) hastalığı, bağışıklık ya da sinir sitemindeki bozuklukların, beyin ve omuriliğe zarar vermesi sonucu ortaya çıkar. Genellikle ataklar halinde kendini gösteren MS hastalığının nedeni tam olarak bilinememektedir.

Benzer İçerikler

Hesaplama Araçları

Eğitimmatik

Eğitimmatik Hesaplamaya Başla

Bize Ulaş

Lütfen aramak istediğin acenteyi seç